Yeşil kil maskesi faydaları nelerdir?

Kategori: Güzellik - 912 viewsYorum Yazın
Yeşil kil maskesi faydaları nelerdir?

Yeşil kil maskesi faydaları nelerdir? Yeşil kil, güzellik bakımlarında kullanılan en popüler killerden biridir. Yeşil kil maskesi, tipik olarak diğer killerden daha fazla doğal olarak oluşan mineraller içerdiğinden, hala lüks bir ürün olarak değerlidir.

Bu yazıda; yeşil kil maskesinin faydaları nelerdir, yeşil kil maskesi nasıl yapılır, yeşil kil maskesi nasıl kullanılır gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Yeşil kil maskesi ne işe yarar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yeşil kil maskesi faydaları nelerdir?

Yeşil kil nedir? Yeşil kil faydaları nelerdir? Yağlı, karma ve akneye meyilli ciltler için ideal olan yeşil kil, cildin dengesini yeniden sağlamak için mükemmeldir. Bu güçlü kil, gözenekleri tıkayabilecek ve akne ve kusurlara yol açabilecek fazla yağı emer ve cildin pH seviyelerini dengelemeye yardımcı olan güçlü, derin bir temizleyici olarak iki katına çıkar.

yeşil kil maskesi faydaları-yeşil kil maskesi nasıl yapılır-yeşil kil maskesi kullananlar-yeşil kil maskesinin faydaları-yeşil kil maskesi ne işe yarar-yeşil kil faydaları-yeşil kilin cilde faydaları
Yeşil kil maskesi nasıl yapılır?

Ek olarak yeşil Kil, hücre yenilenmesini uyarır ve sizi ciddi şekilde parlayan bir cilt ile bırakır. Yeşil kili cilt bakım rutininize ekleyin.

Yeşil kil maskesinin faydaları

Yeşil killer deniz sularından veya maden kaynaklarından elde edilir. Parlak yeşil renklerini algler ve klorofil gibi ayrışmış deniz florasından alırlar. Ayrıca çinko oksit, potasyum, magnezyum ve fosfor içeren diğer mineraller, çeşitli ihtiva etmek için iyi bilinen konum.

Renk ne kadar canlı olursa, yeşil kil o kadar pahalı olur, çünkü renk canlılığının yüksek mineral içeriğine işaret ettiğine inanılır.

Yeşil kil maskesi ne işe yarar öne çıkan maddeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Yeşil kil maskesinin faydaları nelerdir? Yeşil kil maskesi ne işe yarar?

Yeşil kilin cilde faydaları inanılmaz derecede etkilidir. Burada yalnızca öne çıkan yeşil kilin cilde faydaları listesini yayınlıyoruz.

  • Gözeneklerden kirleri çıkarmak
  • Ölü deri hücrelerini peeling etkisiyle temizler
  • Ciltteki kızarıklığı gidermeye yardımcı olabilir
  • Cildi tonlama ve sıkılaştırma
  • Derin, doğal olarak nemlendiricidir 
  • Dolaşımı uyarıcı özelliktedir
  • Lekeleri iyileştirmeye yardımcı olur
  • Yatıştırıcı kesikler ve sıyrıklar, küçük yanıklar, böcek ısırıkları ve ağrılı kaslar için etkilidir

Yeşil kil maskesi nasıl yapılır?

Yeşil kil uygulamadan önce cildinizin temizlendiğinden emin olun. Yüzünüzü her zamanki temizleyicinizle, belki de tüm sabun ve kirleri çıkardığınızdan emin olmak için bir flanel kullanarak yıkayın. Cildinizi kurulayın, ardından cildiniz hala nemliyken yeşil kil maskenizi uygulayın.

Maskeyi yaklaşık on dakika bekletin. Kil sıkılaştığında, çok uzun süre kalırsa cildi kurutabileceğinden durulayın. Kuruduktan sonra düzenli cilt bakım rutininizi tamamlayın ve parlak, temiz cildin faydalarından yararlanın.

Yeşil kil maskesi ne işe yarar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yeşil kilin cilde faydaları gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!