Sığla yağı ile yerli ve millî güzellik!

Kategori: Güzellik - 4.865 viewsYorum Yazın
Sığla yağı ile yerli ve millî güzellik!

Sığla yağı nedir? Sığla yağı ülkemizde Muğla Marmaris, Fethiye, Köyceğiz bölgesinde yetişen ve günlük ağacı olarak da bilinen ağaçtan elde edilen yağdır. Günlük yağı olarak da bilinmektedir. Sığla yağı sağlık açısından pek çok yarara sahiptir. Bununla birlikte en çok Kleopatra’nın güzellik iksiri olarak bilinmektedir. Günlük yağı ne işe yarar, nasıl kullanılır, sağlık ve cilt için faydaları nelerdir? Vereceğimiz sığla bilgileri ile daha genç ve daha güzel kalmak elinizde!

 

Sığla yağı nedir?

Sığla yağı nasıl elde edilir? Sığla (Günlük) yağı Liquidambar Orientalis Miller ağacının gövdesinden elde ediliyor. (sigla yagi almanca) Bu ağacın gövdesine açılan yarıklardan sızan reçine ve ağaç kabuklarının preslenmesiyle çıkarılıyor. sığla yağı nerede bulunur? Günümüzde internetin sağladığı imkânla bu yağı elde etmek artık kolaydır.

Sığla yağı üretimi ülkemizde yoğun olarak Muğla ilinde yapılmaktadır. Bu şifa kaynağı yağ ülkemize doğanın büyük bir armağanıdır.

İbrahim Saraçoğlu sığla yağı (sığla yağı İbrahim Saraçoğlu)tavsiyesi yaparak bu yağın kullanımını önermektedir.

Bu yağın elde edilmesi ve özellikleri hakkında önemli bilgiler içeren aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyoruz.

https://youtu.be/30SNxK536X0

 

Sığla ağacı yağı

Sığla ağacı yağı tahin renginde özel bir rahiyaya sahiptir. Sığla yağı kokusu bazılarına motor yağı gibi gelmektedir. Eğer kokusu sizi rahatsız ederse bu yağı kullanırken burnunuzu kapatarak içmeyi deneyebilirsiniz.

Bazı kişilerin damak zevkine uymayabilir. Bununla beraber tüketilmesinin sağlayacağı faydalar yanında lezzet beklentisi ikinci planda kalmaktadır.

 

Sığla yağı kullanım şekli

Sığla (Günlük) yağı cilt için maske ve kür biçiminde kullanılabilir. Bu amaçla aşağıda vereceğimiz tarifleri uygulayabilirsiniz.

Özellikle mide gibi sorunlar için bal ile birlikte ağızdan tüketilebilir. Kuru üzümle birlikte de yenilebilir.

 

Cilt için sığla yağı nasıl kullanılır?

Sığla yağı cilde faydaları bilinen ve binlerce yıldır kullanılan bir güzellik malzemesidir. Cildi besleyen yüz maskesi yapımında Sığla ağacı yağı kullanılabilir.

Gerekli malzemeler

 

 • 20 damla günlük yağı
 • 90 ml Hindistan cevizi yağı

Sığla (Günlük) yağı cilt maskesi tarifi

Malzemeleri bir kapta karıştırın. Cildinize uygulayın. 20 dakika sonra cildinizin yağı emdiğini ve parlayan canlı bir yeni görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

sığla yağı-günlük yağı-ibrahim saraçoğlu sığla yağı-sığla yağı nedir-sığla yağı kanser-sığla ağacı yağı-sığla yağı kullanım şekli-sığla yağı bağırsak-sığla yağı nasıl kullanılır-sığla ağacı yaprağının faydaları-sığla yağı kullanımı-sığla yağı yan etkileri-sığla yağı egzama-sığla yağının zararları-sığla yağı kokusu-sığla yağı nasıl elde edilir-sığla yağı zararları-sığla yağı mide için nasıl kullanılır-sığla yağı kullananlar-sığla yağı satın al-sığla yağı faydaları ve zararları-sığla yağı neye iyi gelir-sığla ağacı yağı faydaları-sığla yağı bozulur mu-sığla yağı nedir nerelerde kullanılır-sığla yağı kullanıcı yorumları-sığla yağı cilde faydaları-sığla yağı nerede satılır

ibrahim saraçoğlu sığla yağı

 

Sığla yağı faydaları

Sığla yağı faydaları nelerdir? Günlük yağı pek çok hastalık için kullanılabilir. Sığla yağı neye iyi gelir? Sığla ağacı yağı faydaları listesi elbette burada sıralananlardan daha fazladır. Biz ilk olarak dikkat çeken gençlik, sağlık ve güzellik faydalarını öne çıkarmak istedik. Aşağıda günlük yağının şifa verdiğine inanılan hastalıkları listeledik.

 

Sığla yağı nerelerde kullanılır?

 • Günlük yağı etkili bir antiseptik mikrop öldürücüdür.
 • Sığla yağı reflü ve mide sorunlarında çok etkilidir. Sığla yağı mide dostudur.
 • Adet söktürücü etkisi vardır, tıpkı maydanoz kürü
 • Cilt bakımı için maske tarifleri içerisinde cilt besleyici, parlatıcı olarak kullanılabilir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Cilt hastalıklarında (mantar, uyuz vb.) tedavi edicidir.
 • Ağrı kesici özelliğe sahiptir. Eklem ve romatizmal ağrılarda güvenle kullanılabilir.
 • Cildi yumuşatır ve canlandırır.
 • Cildin daha sıkı ve bakımlı görünmesini sağlar.
 • Diş eti için çiğnenerek sakız gibi kullanılabilir.
 • Solunum yolları için etkilidir. Öksürüğü azaltır.
 • Sığla yağı kanser oluşumunu engelleyici katkı sağlar.
 • Sığla yağı bağırsak yaralarını iyileştirici özelliktedir.
 • Yaraların kapanmasında etkilidir.
 • Sığla yağı egzama için de Hipokrat döneminden beri kullanılmaktadır.
 • Sığla yağı sedef hastalığında da önerilmektedir.
 • Sığla ağacı kabukları tütsü ve buhur olarak da kullanılıyor.
 • Basur (hemoroid) tedavisinde de kullanılıyor.

 

Sığla yağı nedir faydaları nelerdir başlığı altında vermiş olduğumuz listeyi doktorunuza danışmadan uygulamayınız. Tüm doğal ürünlerin de yan etkilerinin olabileceğini unutmayın. Sığla ağacı yağı vücudunuz için faydalar yanında zarar ve yan etki de verebilir.

Sığla yağı kullanımı için doktorunuza danışın.

 

Sığla yağı kullananlar

Sığla (Günlük) yağı kullananlar en çok mide rahatsızlıklarında inanılmaz etkisi olduğunu belirtiyor. Sabahları aç karnına bir kaşık bal ile birlikte bir kaşık Sığla (Günlük) yağı içilmesini öneriyorlar. Bu uygulamanın 21 gün sonunda mide yanması, reflü, gastrit gibi rahatsızlıkların şikayetlerinde belirgin bir azalmaya sebep olduğu dile getiriliyor.

Sığla yağı kullananlar arasında cilt için kullananlar da hem saç hem cilt bakımında etkisini gördüklerini belirtiyor. Maske tariflerine ismini hatırlamakta ve kendisini bulmakta zorluk çektikleri yağların yerine yerli ve milli bir çözüm bulduklarını belirtiyorlar.

Sığla yağı kullanıcı yorumları arasında sabun olarak tüketenlerin önerileri d yer alıyor. Sığla yağı sabununun faydaları arasında cilt sorunlarına ve ciltteki mikroplara karşı antiseptik etkisi öne çıkıyor. Bununla birlikte cildi besleyip canlılık katması da cabası olarak dile getiriliyor.

 

Sığla yağı fiyat

Günlük yağının fiyatı biraz pahalı gelebilir. Bu yağın 30 gramı yaklaşık 30 TL fiyatla satılıyor. Sığla yağı satın al ve kullan önerisini yerine getirmek istiyorsanız internetten sığla yağı siparişi geleneksel üreticiler de dahil verilebiliyor.

Sığla ağacı yağı fiyatları daha büyük ambalajlar alındığında avantajlı hale geliyor. Örneğin 200 gram günlük yağı 155 TL fiyatla satın alınabiliyor.

 

Sığla yağının zararları

Sığla yağı yan etkileri ve sığla yağı zararları alerjik reaksiyonlar başta olmak üzere kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bunun için öncelikle doktorunuza danışmadan bu yağı hiçbir şekilde kullanmamanızı öneriyoruz.

Bazı kişilerde kabızlık sorunu yapabilir.

 

 

The post Sığla yağı ile yerli ve millî güzellik! appeared first on Genç Kalanlar.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!