Ruşur taşı nedir? Ruşur taşı ile İranlı kadınların güzellik sırrını keşfedin!

Kategori: Güzellik - 2.443 viewsYorum Yazın
Ruşur taşı nedir? Ruşur taşı ile İranlı kadınların güzellik sırrını keşfedin!

Ruşur taşı nedir? İranlı kadınların güzellik sırları içerisinde önemli bir yer tutan ruşur taşı kullananlar porselen bir cilde sahip olabiliyor. Doğal güzelliğin bu efsane sırrını keşfederek siz de güzelliğinizi öne çıkarın.

Bu yazıda; Ruşur taşı nasıl kullanılır, ruşur taşı ile peeling nasıl yapılır, ruşur taşı Ender Saraç tarafından öneriliyor mu ruşur taşı her gün kullanılır mı, ruşur taşı fiyatı gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Ruşur taşı nedir gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ruşur taşı nedir? Sefidab nedir?

Sefidab olarak da bilinen ruşur taşı (rusur tasi) İran’da hamam kültüründen gelen ve kadınların özellikle cilt beyazlatma için tercih ettikleri bir doğal taş. İran’daki Sefitab mağarasından doğal olarak elde ediliyor.

Sefidab (rusur tasi) tebeşir benzeri bir taştır. Cilde pek çok olumlu etkisi bulunuyor. Cilt kararmalarını yok ediyor. Cilt lekelerinin hafifletilmesinde işe yarıyor.

Ruşur taşı kullananlar sırlarını açıklıyor!

Sefidab, çinko gibi çeşitli doğal minerallerle karıştırılmış hayvansal yağ içerir. Hayvansal yağın pH’ı 3.4’tür, bu da onu hafif asidik yapar. Referans olarak, salisilik asit 3-4 pH aralığına sahiptir. Bu, ona hem kimyasal hem de mekanik peeling özellikleri verir. Asit yağ, mineraller ve kiseh eldiveni tarafından kolayca sıyrılmasını sağlayacak şekilde cilt ile reaksiyona girebilir.

Ruşur taşı nedir gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ruşur taşı kullananlar ruşur taşı nasıl kullanılır anlatıyor!

Ruşur taşı nasıl kullanılır? Bu taşı (rusur tasi) ıslak ve nemli cilde uygulamak gerekiyor. Bu amaçla elinizin içine bir miktar sürdüğünüz taşı tüm cildinize iyice yedirin. Daha sonra ovun. Su ve sabunla yıkayın.

Ruşur taşı geleneksel olarak Kiseh adı verilen bir kese ile yapılıyor. Aşağıda adım adım ruşur taşı peeling uygulamasını izleyebilirsiniz.

Vücudunuzu suyla durulayın, ancak işlemden önce sabun kullanmayın. Daha sonra sabunlayabilirsiniz.

 • Vücudunuzu suyla durulayın, ancak işlemden önce sabun kullanmayın. Daha sonra sabunlayabilirsiniz.
 • Elinizi eldivenin içine sokun ve akan suyun altına koyun.
 • Taşı eldivene 3-4 kez ileri geri sürün. Not: Herhangi bir köpük görmeyeceksiniz.
 • Karşı omzunuzdan başlayın ve dairesel hareketlerle kuvvetlice masaj yapın. Kolunuzda yukarı ve aşağı hareket ettirin ve eldiveni durulayın. Vücudunuzun bir tarafını kapatana kadar taşı eldivene tekrar tekrar sürmeye devam edin.
 • Ardından, eldiveni her iki ayağınızda da kullanın ve dokunun hassas olduğu parmak aralarına dikkat edin. 
 • Eldiveni çıkarın ve durulayın. Eldiveni diğer elinize geçirin ve işlemi vücudunuzun diğer tarafında tekrarlayın.
 • Eldiveni çıkarın ve sabunla yıkayın ve kuruması için asın. Ölü deri koleksiyonunu çıkarmaya çalışırken tüm vücudunuzu ellerinizle durulayın ve ovalayın. 
 • Tüm kalıntıları tamamen çıkarmak için normal temizleme yönteminizi kullanın.
 • Su ile iyice durulayın ve nazikçe havluyla kurulayın.
 •  En sevdiğiniz vücut losyonunu veya kremini uygulayın ve daha önce hiç olmadığı kadar nüfuz ettiğini hissedin. 

Ruşur taşı kullananlar açıklıyor!

 • Yeni yeni türkiye’de görüldüğü için yazmak istedim. sefidab, diğer adıyla ruşur taşı. i̇ranlıların kile benzeyen ama kilden farklı olan peelingi. ben çok önceden i̇ranlı bir arkadaşıma getirtmiştim i̇ran’dan. banyodan çıkınca nemli ve yumuşamış yüzünüze peeling yapıyorsunuz. şu ana kadar kullandığım en iyi peeling. her bölgeye mercimekten biraz büyük taneleri yapıştırıyoruz. yapışkan bir yapısı yok, kum gibi o yüzden biraz sert bastırınca bir kısmı yapışıyor yüze. sonra dairel hareketlerle ovuyoruz yüzümüze. tanecikli peelinglere oranla yüzü çizmiyor ne kadar bastırırsanız bastırın. yine ilginç bir şekilde başta kum gibi olan yapısı peeling sırasında hamur gibi bir kıvam alıyor ve yüzde en ufak bir ölü deri bırakmıyor kullandığım diğer peelinglerin aksine. düzenli kullanımda siyah nokta görünümünde azalma oluyor. hatta ilk yapışta bile fark ediliyor. çok hassas ve alerjik bir cilde sahibim bende herhangi bir reaksiyon göstermedi. az kullanıldığı için bir tanesi bile çok uzun süre gidiyor. f/p oranı oldukça iyi bana göre. satan biryer görmedim, araştırılırsa instagramdan ya da internetten bulunabilir. boyutunu göstermek için yanına yüz temizleme pedi koyuyorum. (Ruşur taşı kullananlar, Süslü)
 • yüzüme kullandım ve cidden yumuşacık oldu. vücuduma henüz denemedim ama deneyeceğim, editlerim. hamue gibi oluyor, ıslak cilde yapıştır sür, hamurumsu bir hal alıyor, enteresan bir şey. Kullandıktan sonra mutlaka krem sürmek gerekiyormuş. dermokozmetikten şaşmayayım diye madecassol sürdüm. umarım burundaki siyah noktalar da geçer, cilt temizliğine vs gidemiyorum şu an malum. (Ruşur taşı kullananlar, Süslü)

Ruşur taşı Ender Saraç

Ruşur taşı Ender Saraç gibi uzmanlar tarafından da cilt bakımı için öneriliyor. Aşağıdaki videoda Ruşur taşı Ender Saraç ve diğer uzmanların önerilerini inceleyebilirsiniz.

Ruşur taşı Ender Saraç gibi uzmanlar öneriyor!

Ruşur taşı nedir gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ruşur taşı her gün kullanılır mı? Ruşur taşı haftada kaç kez kullanılır?

Ruşur taşı her gün kullanılır mı? Ruşur taşı haftada kaç kez kullanılır? Ruşur taşı, genellikle haftada bir ya da iki kez kullanılabilir. Ruşur taşı her gün kullanılır mı? Hayır kullanılmaz. Bu nedenle ruşur taşı günde kaç kez kullanılır sorusu anlamsızdır.

Ruşur taşı haftada kaç gün kullanılır? Topuklardaki nasırları ve çatlakları gidermek içinse haftada 3 – 4 kez kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Ruşur taşı haftada kaç gün kullanılır gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ruşur taşı kullananlar gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!