Pürüzsüz cilt sizin de hakkınız!

Kategori: Genel - 1.203 viewsYorum Yazın
Pürüzsüz cilt sizin de hakkınız!

Pürüzsüz cilt sahibi olmak sizin de hakkınız! Yıllar geçse de gençlik dönemindeki cildinize her yaşta sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bazı öneriler var. Bu yazıda pürüzsüz cilt için doğal yöntemler, cildin pürüzsüz olması için ne yapılmalı, pürüzsüz bir cilt için maske gibi öneriler konu ediliyor. Ayıracağınız vakit size pürüzsüz bir cilt olarak dönecektir.

 

Pürüzsüz cilt

Pürüzsüz cilt nasıl olur? Herkes çok genç ve güzel bir cilde sahip olmak ister. Cildin yorgun, yaşlı veya donuk olmasının bazı sebepleri vardır. Bu sebepler ortadan kaldırılırsa pürüzsüz cilt bakımı adına önemli bir adım atılmış olur.

Cildi yıpranmış ve sorunlu gösterebilecek durumlar şunlardır:

  • Lekeler
  • Akne
  • Büyümüş gözenekler
  • Kırışıklıklar
  • Cilt problemleri
  • Güneşin buruşturucu etkisi
  • Yeterli nemin olmaması durumu
  • Yara izleri

 

Bunların her biri derinizin pürüzsüzlüğünü bir şekilde etkiler ve kırışıklıklar, yaşlanma lekeleri, çürükler, kaba veya kuru lekeler ve elastikiyet kaybına karşı daha hassastır. Perimenopoz ve menopoz nedeniyle kimyasal değişikliklere uğrayan kadınlar, cilt pürüzsüzlüğünü için daha handikaplı olabilir.

 

Pürüzsüz cilt için doğal yöntemler

Erkek veya kadın cildi için uygulanabilecek pürüzsüz parlak bir cilt için neler yapılabilir. Aşağıda pürüzsüz parlak bir cilt için ilk planda uyulması ve yapılması gereken önerileri bulabilirsiniz.

Bol su içmek! Pürüzsüz ve parlayan ciltler için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri bol miktarda su içmektir. Amacınız günde 8 ila 10 bardak su içmek olmalıdır. Su, vücudun toksinleri atmasına ve atık olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte şekerli içecekler, alkol ve gazlı içeceklerden kaçının.

Ayrıca su içeriği yüksek sebze ve meyveleri yemeye çalışın. Yüzünüzü günde en az iki kez su ile yıkamak da cildinizin sağlık ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

 

Pürüzsüz cilt için yapılması gerekenler arasında limon suyu da önemlidir. Limon suyu, cildinizi temizlemek, lekeleri ve lekeleri aydınlatmak için kullanılabilir, ayrıca yumuşatır ve düzleştirir.

Bu narenciye bakımından zengin meyve, ölü cilt hücrelerini temizleyen, cildinizi daha pürüzsüz ve ferah bırakan temizleyici enzimler içerir. Limon, mükemmel sıkıcı özellikleriyle yağlı cildi olan insanlar için mükemmel bir doğal temizleyici. Pürüzsüz cilt makyajı öncesi limon etkili bir yöntemdir.

 

Koyu lekeleri ve sivilce izlerini hafifletmek için, sıkılmış limon suyu kullanabilirsiniz ve tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. On dakika boyunca bırakın ve ılık suyla durulayın. Bunu günlük ya da haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Yumuşak, pürüzsüz bir cilt için limon suyunu yarım limon ve bir yumurta beyazından karıştırın. Yüzünüze uygulayın. On dakika boyunca bırakın ve daha sonra ılık su ile durulayın. Haftada bir veya iki kez tekrarlayın.

 

 

Pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler

Pürüzsüz bir cilt için doğal çözümler içinde yeni bir yöntem daha veriyoruz. Taze domates mükemmel bir doğal cilt toniğidir. Aynı zamanda sivilceleri ve lekeleri tedavi etmeye yardımcı olabilir. Pürüzsüz cilt için doğal maskeler arasında domates maskesi önemli bir yere sahiptir

Cildinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için, taze domatesleri bir blender veya öğütücü ile püre haline getirin. Domates karışımını yüzünüze uygulayın. On dakika boyunca bırakın ve sonra su ile yıkayın. Günlük kullanım büyümüş gözenekleri küçülterek size daha pürüzsüz parlak bir cilt kazandırır.

Ayrıca sivilceleri iyileştirmek için domates hamurunu da kullanabilirsiniz. Etkilenen bölgeye uygulayın ve bir saat bekletin, sonra durulayın.

 

Cildin pürüzsüz olması için doğal yöntemler

Cildin pürüzsüz olması için doğal yöntemler arasında iyi bir uyku vazgeçilmezdir. Güzel cildinize uyun. Her gece yedi ila sekiz saat kesintisiz uyku vücudunuzu ve cildi gençleştirir. Düzenli fiziksel aktivite iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur, cildi önemli hormonları düzenler ve serbest radikal hasarı önler.

 

Cildin pürüzsüz olması için ne yapılmalı?

Cildin pürüzsüz olması için ne yapılmalı sorusunun cevabı vücudun dışından değil içinden işe başlanmasında yatıyor. Pürüzsüz bir cilt için ne yemeli? Çilek ilave edin ve erken yaşlanmaya, kollajen kaybına, kansere veya diğer sağlık kaygılarına karşı savaşmaya yardımcı olmak için sentetik şekerli beslenmeyi durdurun.

Hazır, paketli gıdalardan mümkün olduğunca kaçının. Gazlı içeceklerin de yaşlandırıcı etkisi olabiliyor. Haftada iki kez balık yiyin ve bol miktarda Omega-3 yağ asidi elde edin; bu yağlar, yumuşak, parlak ciltler için gereklidir. Vücudunuzdaki toksinleri boşaltmak için bol miktarda su içtiğinizden emin olun.

 

Pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı?

Pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı sorusuna Türk tarihi hamam geleneğini öneriyoruz. Vücuda kese yapmak, yüzü keselemek cildin genç ve pürüzsüz olması için önerilebilir. Burada doğru kese yapma kurallarına uyulması önem taşıyor.

Aşırı yıkama fazla yağ üretimine neden olabilir ve özellikle yüz, boyun, göğüs ve sırt bölgelerinde cildin pul pul dökülmesine neden olabilir. Makyajı nazik bir temizleyici ile çıkarın ve geride bırakılmış kir, yağ, makyaj veya temizleyiciyi çıkarmak için bir doğal tonik tariflerinden yararlanın.

Ölü deri hücrelerini yok etmek, dolaşımı artırmak, kollajen üretimini artırmak ve haftada bir veya iki kez daha düzgün cildi desteklemek için yalnızca doğal peeling yeterlidir ve haftada üç kez vücudunuz için yeterlidir.

Pürüzsüz lekesiz bir cilt için makyaj fırçalarınızı haftada bir kez temizleyin (ideal olarak) kırılmaları önlemek için kokusuz sabun kullanın. Pürüzsüz bir cilt için fondöten (cildi pürüzsüz gösteren fondöten) kullanmak da makyaj ile yapılabilecek kapatıcı yöntemler arasındadır.

Bu konuda pürüzsüz cilt Kadınlar Kulübü (pürüzsüz bir cilt için kadınlar kulübü)üyeleri arasında da benzer konular konuşuluyor. Öneriler arasında kese yapmak, doğal tonik kullanmak yer alıyor.

 

9 adımda pürüzsüz cilt

9 adımda pürüzsüz cilt elde etmek mümkün olabilir. Bunun için günlük bakım rutininizin doğru kurgulanmış olması gerekiyor.

Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı konusundaki makalemiz size önemli yol gösterici ve aydınlatıcı bilgilerle doludur.

 

Pürüzsüz cilt için ne yapmalı erkek bakımı nasıl olmalı?

Pürüzsüz cilt için ne yapmalı erkek, kadın uyulması gereken bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Akıllı telefonlar düzenli olarak hijyenik hale getirilmelidir. Yüzünüze sıklıkla temas eden bu cihazlar taşıdığı mikrobik enfeksiyon riskiyle her tür iltihaplanma, leke ve iz bırakabilecek yaralar dahil cilt sorunlarına neden olabilirler.

Pürüzsüz erkek cildi için tüm bu mikroplar, sohbet ettiğiniz her seferinde yanağınıza ve çakradan geçerek sivilceye ve tahrişe neden oluyor. Telefonunuzu (ve yüzünüzü) bakterileri ücretsiz tutmak için, günde birkaç kez dezenfekte edici Mendil gibi antibakteriyel bir bezle silin.

Pürüzsüz cilt sırları arasındaki bu kuralı ihmal etmek geri dönülmesi imkânsız cilt sorunlarına neden olabilir.

Pürüzsüz cilt erkek bakımında tıraş sıklığı yoğunsa mutlaka balsam, nemlendirici ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Cildin pürüzsüz ve parlak olması için kuru iklime yaşayanlar ve otuzlu yaşlardan sonra erkek cilt bakımında da cildi nemlendirmek çok önemlidir.

 

Pürüzsüz cilt için doğal maskeler

Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler arasında bal, pürüzsüz bir cilt elde etmek için kullanabileceğiniz başka bir doğal bileşendir.

Pürüzsüz cilt için doğal maskeler arasında bal maskesini tercih edebilirsiniz. Bal maskesi nasıl yapılır?

Çiğ balı yüzünüze ve boynunuza uygulayın, yaklaşık 10 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile durulayın. Bu basit çare, cildinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirecektir.

Bir başka seçenek, yumurta beyazı bal ile karıştırıp 20 dakika boyunca yüzünüze uygulamanızdır. Yumurtadaki kokuyu gidermek için soğuk suyla ve hassas sabunla yıkayın.

Cildin pürüzsüz ve parlak olması için ayrıca üç çay kaşığı bal ve bir buçuk tatlı kaşığı tarçın tozu ile kalın bir hamur da yapabilirsiniz. Yüzünüze uygulayın ve bir gecede bırakın. Sabahları ılık suyla yıkayın.

pürüzsüz cilt için-pürüzsüz cilt-9 adımda pürüzsüz cilt-pürüzsüz bir cilt için yapılması gerekenler-pürüzsüz cilt kadınlar kulübü-pürüzsüz cilt için krem-pürüzsüz cilt için doğal yöntemler-pürüzsüz cilt için doğal maskeler-pürüzsüz cilt için ne yapmalı erkek-cildi pürüzsüz yapmak-cildin pürüzsüz olması için ne yapılmalı-pürüzsüz cilt için maske suna dumankaya-cildi pürüzsüz gösteren fondöten-pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı-cildi pürüzsüz yapan maskeler-cildin pürüzsüz olması için doğal yöntemler-pürüzsüz cilt nasıl olur-pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler-pürüzsüz cilt makyaj resimli anlatim-pürüzsüz cilt erkek-pürüzsüz cilt bakımı-pürüzsüz cilt makyajı-parlak ve pürüzsüz bir cilt için öneriler-pürüzsüz lekesiz bir cilt için-pürüzsüz parlak bir cilt için-pürüzsüz bir cilt için doğal maskeler-pürüzsüz cilt için yapılması gerekenler-cildin pürüzsüz olması için ne yapılmalı suna dumankaya-pürüzsüz bir cilt için fondoten-pürüzsüz bir cilt için en iyi krem

9 adımda pürüzsüz cilt

 

Pürüzsüz bir cilt için peeling

Peeling doğal olarak ciltteki ölü hücreleri attığı için cildi pürüzsüzleştirir. Bununla birlikte pürüzsüz bir cilt için peeling tarifleri etkili ve efektif sonuçlarıyla dünyada artan bir ivmeyle tercih ediliyor.

Peeling maske tarifleri size tahmin edemeyeceğiniz genç, duru ve canlı bir güzelliğin kapılarını açabilir. Bu kapıdan girdiğinizde cildi pürüzsüz yapmak için maske tariflerini peeling için uygulayabilir veya pürüzsüz bir cilt için makyaj öncesi cildinizi hazırlayabilirsiniz.

 

Cildi pürüzsüz yapmak için Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı cildi pürüzsüz yapmak için etkili bir silahtır. Çay ağacı yağı sivilceye neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Yara izlerini ve lekeleri azaltmak için de iyidir.

Bazı insanlar yağa alerjik olabilir, bu yüzden önce yüzünüze uygulamadan önce iç bilek bölgenizde denemenizi öneririz.

Pürüzsüz cilt önerileri arasında bir sivilceyi çabucak iyileştirmek için birkaç saatte bir doğrudan etkilenen bölgede çay ağacı yağı uygulamak için pamuklu çubuk kullanın.

Cildi pürüzsüz yapan maskeler yanı sıra yatmadan önce yaklaşık bir saat, E vitamini yağı uygulayın ve bir gece yüzünüzde bırakın.

Pürüzsüz cilt için evde maske yapmak düşüncesinde iseniz Çay Ağacı yağı ve bal mükemmel bileşim olabilir.

 

Pürüzsüz bir cilt için maske: Aloe Vera

Pürüzsüz bir cilt için maske Aloe Vera ile de yapılabilir. Pürüzsüz ve berrak bir cildi korumak için bir numaralı güzellik tariflerinde kullanılan başka harika bir doğal maddedir. Akne tedavisinde, lekeleri yok etmeye, kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. Cildin pürüzsüz olması için maske tarifinde Aloe Vera ideal çözümler ve faydalar sağlayabilir.

 

Pürüzsüz bir cilt için doğal maskeler arasında basit bir uygulama olarak bir aloe vera yaprağından alın, jel haline getirin ve haftada birkaç kez cildinize uygulayın.

 

Pürüzsüz cilt için krem

Alternatif olarak, bir çorba kaşığı aloe vera jeli, iki çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı bal birleştirebilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 15-20 dakika sonra durulayın. Bu yüz maskesini haftada birkaç kez kullanabilirsiniz.

 

Pürüzsüz bir cilt için öneriler (Pürüzsüz bir cilt için evde yapılması gerekenler)

Parlak ve pürüzsüz bir cilt için öneriler arasında shea yağı, hindistancevizi yağı ve A, C ve E vitaminleri içeren bir antioksidan krem veya losyon kullanmayı öneriyoruz. Pürüzsüz bir cilt için en iyi krem evde hazırlayabileceğiniz doğal tarifler olabilir. Bu tariflerde pürüzsüz bir cilt için evde yapılabilecek maskeler içerisinde yukarıdaki bileşenlere yer vermeye gayret gösterin.

Evde yüz kremi nasıl yapılır başlıklı makalemiz size yol gösterici olabilir. Cildin pürüzsüz ve parlak olması için doğal yöntemler arasında hazırlayacağınız kremi rutin cilt bakımında kullanmanız cildinizin yıllara meydan okumasını sağlayabilir.

 

Pürüzsüz bir cilt için ürünler

Cilt pürüzsüzleştirme için lazer teknolojisi büyük imkânlar sunuyor. Lazerle cilt gençleştirme, kırışıklık giderme ve leke tedavisi yapabilirsiniz.

Eliniz gibi cilt dokularında yaşanan kayıpları telafi etmek için dolgu, prp, botoks gibi pürüzsüz cilt tedavisi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Günümüzde teknoloji sayesinde 1 haftada pürüzsüz cilt sahibi olmak mümkün olabiliyor.

 

Ünlülerin pürüzsüz cilt sırları

Ünlülerin pürüzsüz cilt sırları arasında Retinol kullanmak ilk sıralarda geliyor.

pürüzsüz ve sivilcesiz bir cilt için tüyolar sorulduğunda uzmanlar Retinol kullanmaya başlayın diyor.

Ünlü dermatologlar “Herkes retinol kullanmalıdır” diyor. “Etkinliğini desteklemek için on yıllarca klinik veri var, cilt hücresi cirosuna yardımcı olur ve cildi sağlam ve genç tutmak için kollajen üretimini artırır.”

Pürüzsüz cilt nasıl elde edilir sorusunun ünlüler dünyasındaki ilk karşılığı Retinol içeren pürüzsüz cilt kremi kullanmak olabiliyor.

 

Uzmanlar pürüzsüz cilde sahip olmak için açıklıyor!

Pürüzsüz cilt için maske Suna Dumankaya önemli açıklama ve tarifleriyle geniş bir kitle tarafından takip ediliyor. Pürüzsüz cilt için maske tarifleri arayan ziyaretçilerimiz aşağıdaki videoyu kaçırmasınlar.

Cildin pürüzsüz olması için ne yapılmalı Suna Dumankaya, pürüzsüz bir cilt için Ahmet Maranki gibi uzmanların en çok karşılaştığı sorular arasında yer alıyor.

Aşağıdaki videoda pürüzsüz bir cilt için Suna Dumankaya tariflerini izleyebilirsiniz. İşte doğal olarak hazırlanabilen cildi pürüzsüz gösteren krem tarifi!

https://youtu.be/lENAdeAN-hk

 

Pürüzsüz bir cilt için nasıl beslenmeliyiz?

Sebze, meyve ve tahıllardan zengin diyetin cildinizi ve bedeninizi sağlıklı hale getireceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, sağlıklı diyet pürüzsüz bir cilt elde etmenin en etkili yöntemlerinden biri olarak düşünülmelidir.

Pürüzsüz bir cilt için nasıl beslenmeliyiz sorusunun cevabı olarak doğru enerjiyi sağlayabilecek iyi yiyecekleri yemeniz önerilir. Bilimsel araştırmalara ve araştırmalara göre, çeşitli sebzeler, proteinler ve tahıllar içeren diyetler, rafine edilmiş karbonhidratlar ve şeker bakımından zengin diyetlere göre daha az sivilce ve akne kopması gösteriyor. Bunun sebebi, sebze (domates, pancar ve brokoli), tahıl (kahverengi pirinç, kino ve kara buğday) ve protein (balık, fındık ve beyaz et) yemek vücudunuzu ve cildinize gerekli besin maddelerini verecektir. Bu gıdalar vücudunuzu sağlıklı hale getirir ve vücudunuzun organlarını iyi işler.

Pürüzsüz bir cilt için bitkisel çözümler ararken temel kuralı unutmayın: Vücudunuz için sağlıklı olan ne cildiniz için sağlıklı olacaktır.

Pürüzsüz cilde sahip olmanın yolları arasında beslenme özel bir yere sahiptir. Çünkü cildimiz de vücudumuz gibi aslında ne yediğimizin bir göstergesidir.

 

Pürüzsüz cilt için ürünler, beslenme ürünleri!

Doymuş yağda ve hormonlarda yüksek olan diyetin cildinizi kötüleştireceği söylenir. Örneğin ineklere daha fazla süt üretecek şekilde hormon pompalanabilir. Bununla birlikte, bu besininizi sütten ayırdığınız anlamına gelmez.

Vücudunuzda tüketen şeyle ilgilenmeniz ve süt ürünlerini diyetinizin büyük bir parçası haline getirmemeniz yeterlidir. Evde doğal olarak pürüzsüz bir cildin nasıl elde edileceği üzerine gıdalar aramak isterseniz, sizin için sağlıklı yağda yüksek gıdaların yanı sıra fındık yeme tavsiye etmek isteriz. Ayrıca, tohum, fındık, avokado ve salmonlarda bulunan E vitamini, omega 3 yağ asitleri ve A vitamini pürüzsüz bir cilt için kesin çözüm noktasında size yardımcı olacaktır. Pürüzsüz cilt için kesin çözüm noktasında en önemli adım doğru beslenmedir, unutmayın!

 

Cildi pürüzsüz yapmak için gerekli vitaminler

A vitamininin yanı sıra her çeşit B vitamini de tüketmeniz gerekir. B vitamininin birçok varyasyonu vardır; buna B kompleksi denir. B vitamininin her varyantının cildiniz için faydalı olduğu söylenir. B vitamini cildiniz için harika bir çözüm olarak düşünülür, çünkü tonunuzu daha da eşitleyebilirsiniz. B vitamini sivilce problemine karşı savaşmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle B vitamini yüksek gıdalar vücudunuzun ve cildinizin yararları için tüketmelidir.

B vitaminleri, niasin, tiamin, folat, riboflavin, vitamin B6, vitamin B12, pantotenik asit ve biyotini içerir. Günlük 1.1 veya 1.2 miligram tiyamin tüketilmesi önerilir. Tiyamin’in iyi kaynakları tohumlanmış tahıl gevrekleri, yeşil yapraklı sebzeler, buğday tohumu, pişmiş gıdalar, yeşil bezelye, zenginleştirilmiş pirinç, fındık ve mercimektir.

Riboflavini süt ve süt ürünlerinde bulabilirsiniz. Üstelik tavuk, ıspanak, kuşkonmaz, yumurta, balık, tahkim edilmiş tahıl gıdaları da büyük oranda riboflavin içerir. Kadınların 1,1 miligram riboflavin, erkekler 1,3 miligram riboflavin tüketmeleri gerekir. Niacin, hindi, somon, tavuk, konserve ton balığı bulunur. Patates, ıspanak ve tahkim edilmiş hububat büyük miktarda B6 vitamini içerirken yüksek B7 vitamini gıdaları hububat ve soya ürünleri. Olumlu sonuç için günde 2,4 miligram B12 vitamini alması önerilir.

Tavuk, konserve ton balığı, patates, ıspanak ve tahkim edilmiş hububat büyük miktarda B6 vitamini içerirken yüksek B7 vitamini gıdaları hububat ve soya ürünleri. Olumlu sonuç için günde 2,4 miligram B12 vitamini alması önerilir. Tavuk, konserve, ton balığı, patates, ıspanak ve tahkim edilmiş hububat büyük miktarda B6 vitamini içerirken yüksek B7 vitamini gıdaları hububat ve soya ürünleri. Olumlu sonuç için günde 2,4 miligram B12 vitamini alması önerilir.

 

Cildi pürüzsüz yapmak için vitamin kulanımı

Buna ek olarak, vücudunuzun serbest radikallerle savaşmak için E vitamini gerekir. E vitamini, cildinizin yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlayan yağda çözünen bir vitamindir. Yağda çözünen bu vitamin, cildinizin yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlayacak harika bir çözümdür. Dahası, oksidasyona neden olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilir.

Cildinize yeterince E vitamini sağlayarak cildinizin nemli ve hoş görünmesini sağlayacaktır. Somon, fındık, tofu mantarı, ıspanak, ayçiçeği çekirdeği, kabuklu deniz hayvanları, avokado, brokoli, balık ve kabak gibi çeşitli gıdaları içeren diyetle E vitamini tüketebilirsiniz. Bununla birlikte, diyet vasıtasıyla E vitamini yeterince tüketemiyorsanız,

E vitamini takviyesi alabilirsin. Neyse ki, E vitamini takviyesi almak cilt bakımından daha ucuzdur. Ancak bu ek maddeyi satın almak istiyorsanız, istenmeyen yan etkilere neden olmamasından emin olmak için almadan önce doktora danışmalısınız. E vitamini cildinize uygulamak aynı zamanda, doğal olarak evde pürüzsüz bir cildin nasıl elde edileceğine ilişkin etkili çözümü aramak istiyorsanız, en iyi fikirdir. Sadece kapsül şeklindeki E vitamini alıp uygulamanız gerekiyor. Yüzünüzü durulamadan hafifçe masaj yapın.

 

Vitamin K

Cildinize zarar veren başlıca faktörlerden biri cildinizin altında yatan kılcal damarların kırılmasıdır. Uykusuzluğumuzdan dolayı gözlerimizin altında çantalarımızın olması da sebebidir. Vitamin K, bu sorunları tedavi etmenize yardımcı olan mükemmel ilaçtır.

Sonuç olarak, cildimiz sağlıklı görünecektir. Ayrıca, K vitamini alımının arttırılması cildi sıkılaştırır, yaşlanmayı önleme sürecini yavaşlatır ve cildinizin yüzeyindeki kırışıklıkları azaltır. Alternatif olarak, K vitamini takviyesi alabilirsin.

Dahası, kendinize bol miktarda C vitamini yemek yemenin pürüzsüz, harika bir cildin olması için iyi bir yoldur. Yapması kolay. Birçok narenciye meyvesinde bulunan C vitamini bulacaksınız. Güçlü antioksidan özellikleri ve serbest radikallerle mücadele kabiliyeti sayesinde, C vitamini birçok cilt bakımı tedavisine eklenmiştir. C vitamini, cildiniz için hücre oksidasyonuna neden olabilecek serbest radikallerle savaşmada önemli rol oynar.

Serbest radikaller kırışıklık ve kuru cilt ile sonuçlanır. C vitamini yüksek gıdalar yiyebilir veya C vitamini takviyesi alabilirsin. Takviye almadan önce, aşırı kullanıldığından istenmeyen yan etkilere neden olmamasını sağlamak için doktorunuza danışmanız önemlidir.

 

The post Pürüzsüz cilt sizin de hakkınız! appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!