Meme ucu çatlağı nedir, ne iyi gelir?

Kategori: Güzellik - 1.879 viewsYorum Yazın
Meme ucu çatlağı nedir, ne iyi gelir?

Meme ucu çatlağı, meme ucu çatlakları, meme başı çatlağı pek çok kadın için ciddi sorun oluşturabiliyor. Emziren annelerin ve spor yapan kadınların en büyük sorunlarından biri meme ucu çatlağı, meme ucu çatlakları, meme başı çatlağı olarak bilinen durumdur.

Memenin ucunun çatlaması ağrı, sızı, kanama, zonklama, yarık görüntü oluşturabilir. Meme uçlarının iki yaygın nedeni vardır: memede yetersiz kavrama ve yanlış konumlandırmanın bir sonucu olarak emme travması.

Meme ucu çatlakları basit uygulamalarla çözülebilir.

Bu yazıda; memenin ucunun çatlaması başka ifadeler ile meme ucu çatlakları, meme başı çatlağı nedir, gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir (gögüs çatlagina ne iyi gelir) gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir (gögüs çatlagina ne iyi gelir) öneriler gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Meme ucu çatlağı neden olur?

Meme ucu çatlağı (meme catlagi), memenin ucunun çatlaması meme başı üzerinde veya çevresinde kırmızı, tahriş olmuş ve kabuklaşmış cilt ile karakterizedir. Nazik kremler kullanmak ve sert sabunlar, kimyasallar ve sıkı giysilerden kaçınmak meme ucunun çatlamasını tedavi etmeye ve önlemeye yardımcı olabilir.

meme ucu çatlağı-gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir-gögüs çatlagina ne iyi gelir-memenin ucunun çatlaması-meme ucu çatlakları. meme başı çatlağı-meme catlagi
Gögüs çatlagina ne iyi gelir?

Gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir?

Gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir (gögüs çatlagina ne iyi gelir) konusunda aşağıdaki adımlar çözüm sunabilir.

  • Taze sağılmış anne sütü ile masaj
  • Ilık kompres
  • Tuzlu su solüsyonu
  • Tıbbi Sınıf Lanolin merhem

Meme ucu çatlakları, meme başı çatlağı nasıl önlenir?

Meme ucu çatlakları, meme başı çatlağı tedavisi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Emzirmeden sonra meme uçlarına lanolin bazlı kremler veya Hindistan cevizi yağı gibi yumuşatıcı kremler sürün. Bu, cildi yumuşatabilir ve çatlamayı azaltabilir. Bazı insanlar meme uçlarına anne sütü uygular ve kurumasına izin verir, bu da çatlamayı önleyebilir ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.
  • Emzirmeden hemen sonra bir seferde 2 haftayı geçmeyecek şekilde kortikosteroid krem ​​uygulayın. Daha uzun süre steroid uygulamak meme ucunun derisinin incelmesine neden olabilir. Bunu yalnızca bir sağlık uzmanı tavsiye ettiyse deneyin.
  • Meme uçlarındaki sürtünmeyi artırabileceğinden çok sıkı sütyen giymekten kaçının.
  • Meme uçlarını kurutabilecek sert sabunlar, deodorantlar, vücut tozları ve diğer maddeleri kullanmaktan kaçının.
Gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir?

Gögüs ucu çatlamasına ne iyi gelir (gögüs çatlagina ne iyi gelir) öneriler gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Meme ucu çatlakları, meme başı çatlağı tedavileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!