Kil maske ne işe yarar? 20 benzersiz kil maskesi faydası ile genç görünmek elinde!

Kategori: Güzellik - 1.969 viewsYorum Yazın
Kil maske ne işe yarar? 20 benzersiz kil maskesi faydası ile genç görünmek elinde!

Kil maske ne işe yarar nelerdir? Kil cildimiz için harikalar yaratıyor. Nasıl mı? Kaliteli kil maskeleri, cildinizi sert kimyasallar veya tahriş edici katkı maddeleri kullanmadan temizlemenin, arındırmanın, pul pul dökmenin ve cilalamanın tamamen doğal bir yoludur.

Kil maskesi ne işe yarar? Cildi temizler, nazik bir cilt soyucu özelliğe sahiptir. Ciltteki oksijen ve kan dolaşımını artırır. Cildi aydınlatır. Gözenekleri açar ve küçültür. Cildi doğal olarak nemlendirir. Ciltteki gözenekleri tıkayan aşırı yağlanmayı yani sebumu dengeler. İçeriğindeki silika ile cilde pürüzsüz, ipeksi bir görünüm verir.

Kil maskesinin cildinizde yapacağı mucizelere tanık olmak için pek çok sır veriyoruz. Okumaya devam ederek bu sırlara ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda; beyaz kil maskesi ne işe yarar, kil maskesi faydaları ile benzersiz gençlik ışıltısı gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Kil maskesi faydaları gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Kil maske ne işe yarar?

Kil maske ne işe yarar? Kil maskeleri artık popüler bir güzellik trendi. Günlük olarak cildimizle temas eden kirlilik, kir ve kir miktarıyla, insanların cildini doğal ve nazikçe derinlemesine temizleyebilecek ürünler aramasına şaşmamalı. 

kil maske ne işe yarar-beyaz kil maskesi ne işe yarar-kil maskesi faydaları-kil maskesi faydaları erkek-kil maskesi faydaları kadınlar kulübü-kil maskesi ne işe yarar-kil maskesini faydaları-kil maskesinin faydaları nelerdir-saf kil maskesi ne işe yarar-siyah kil maskesi ne işe yarar
Kil maskesini faydaları için tercih edenler yüksek memnuniyetlerini belirtiyor.

Kil maskeleri, erkekler ve kadınlar için pahalı yüz bakımları yapmadan cilde bir destek vermenin en etkili yollarından birini oluşturuyor.

Kil maskesi ne işe yarar sorusunu aşağıda maddeleri ile detaylı olarak veriyoruz. Her bir maddenin genç kalanlar tarafından genç görünmek için ne kadar önemli olduğu görülüyor.

Kil maskesi ne işe yarar? Kil maske ne işe yarar?

 • Cildinizi temizlemeye yardımcı olun
 • Cildinizi aydınlatır
 • Yağlı ciltler için en etkili kozmetik çözümlerden biridir
 • Kuru ciltler için harika bir nemlendiricidir
 • Siyah nokta oluşumunu engeller
 • Sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkilidir
 • Cilt dengesini geri kazandırır
 • Anti-mikrobiyal özellikleri ile cildin çeşitli enfeksiyonlara karşı savunmasını güçlendirir.
 • Ciltteki ölü hücreleri temizler, yumuşak ama mükemmel bir peeling malzemesidir
 • Cildin daha fazla oksijen almasını sağlar
 • Cilt hastalıklarına karşı bariyer oluşturur
 • Sebum üretimini, fazla yağı dengeler
 • Tamamen organik bir kozmetik malzemesidir
 • Kolajen sentezini uyararak üretimini artırır

Özetle kil maskesinin faydaları arasında cildinizi temizlemeye yardımcı olur, cildinizi aydınlatır. Yağlı ciltler için çözelti, kuru cildi nemlendirmek için harikadır, cildinizin çatlamasını önler. Cilt dengesini düzeltir, antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Cilt hastalıklarına karşı korur, oksijen verir. Cilt hücrelerini, sebum üretimini düzenler ve tamamen organiktir.

Saf kil maskesi ne işe yarar?

Saf kil maskesi ne işe yarar? Saf kil maskesi adından da anlaşılacağı üzere içerisinde hiç bir kozmetik madde bulunmayan ürünlerdir. Büyük markaların saf kil maskeleri tercih edilebilir.

Saf kil maskeleri özellikle cilt temizlemede muhteşem etkileriyle biliniyor. Bu maskeler cildi temizler, arındırır ve besler. Işıltılı, doğal bir gençlik görünümü sağlar.

Kil maske ne işe yarar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Beyaz kil maskesi ne işe yarar?

Beyaz kil maskesi ne işe yarar? Kaolin Kili olarak da bilinen Beyaz Kil, doğal olarak emici özelliklere sahip çok ince, yumuşak ve hafif bir tozdur. Cilt üzerinde nazik ve pürüzsüz olan Beyaz Kil, hemen hemen tüm cilt tipleri için mükemmel bir seçenektir ve normal cilt tipleri (yağlı veya kuru olmayan ciltler) ve olgun ciltler için gerçekten iyi çalışır. 

Beyaz kil maskesi ne işe yarar? Kaolin kili maskesi nasıl yapılır? Çok hafif bir cilt soyucu olarak çalışır. Ölü ve kuru cilt hücrelerini nazikçe temizleyerek size arınmış, parlak bir cilt bırakır ve gözeneklerin boyutunu azaltır. Bu da Beyaz kil yüz maskelerini mükemmel makyaj öncesi maskeler yapar. Aynı zamanda gözeneklerin derinliklerindeki kiri, yağı ve kiri nazikçe çekmeye de çalışır.

Siyah kil maskesi ne işe yarar?

Siyah kil maskesi ne işe yarar? Siyah kil maskesi genellikle aktif kömür ile birlikte kombine ediliyor. Bazı markaların siyah kil maskesi ise ciltte temizlik için soyulabilir havyarlı kil maskesi olarak formüle ediliyor. Havyar özü, fosfolipid ve protein içerir. Havyarın cilt yenileme ve sıkılaştırma özelliği bulunmaktadır.

Kil maske ne işe yarar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Kil maskesi faydaları nelerdir?

Kil maskesi faydaları nelerdir? Kil yüz maskeleri, kaolin veya bentonit gibi çeşitli kil türlerinden birinden yapılır. Bu maskelerin fazla yağı emmek, kuru cildi yönetmeye yardımcı olmak ve akneyi önlemek gibi çeşitli faydaları olduğu düşünülmektedir.

Kil maskesinin faydaları nelerdir yukarıda maddeler halinde yer alıyor. Burada kil maskesi faydaları erkek ciltleri için de geçerli olan önemli noktalara değinmek istiyoruz.

Kil maskesinin faydaları nelerdir?

 • Kil maskeleri etkili temizlik ile ciltte kırışıklık oluşumunu engeller. Gün boyunca cildinizin yüzeyinde kir, yağ ve kirlilik birikerek sert bir his bırakabilir. Ölü deri hücreleri de cildin yüzeyinde birikir ve düzgün bir şekilde çıkarılmaz ise ve çizgide kırılmalara yol açabilirler. Kil maskesi faydaları erkek cildi dahil kırışıklık, ince çizgi oluşumunu yavaşlatır.
 • Cildiniz biraz donuk görünüyorsa, kil yüz maskesi kullanarak etrafı aydınlatmanın zamanı gelmiş demektir.
 • Yağlı ciltlerde gereksiz parlaklığı alarak mat bir görünüm sağlayabilir. Kil maskesi, parlamayan bir görünüm için cildinizin görünümünü matlaştırmaya yardımcı olabilir.
 • Gözenekleri açar. Gözeneklerinizi arındırmak sizin için birincil cilt bakımı sorunuysa kil maskeleri doğru yöntemdir.
 • Cildinizde dengesizlikler varsa kil maskesi tam istediğiniz çözümü sağlayacaktır. Cildiniz spektrumun her iki ucuna da düşüyorsa (farklı bölgelerde kuru ve yağlıysa), o zaman muhtemelen karma bir cildiniz var demektir. Kil maskesi kullanmak, karma cildi dengelemeye yardımcı olabilir ve diğer maskelerin aksine cildi aşırı kuru veya tahriş edici bırakmaz.

Kil maskesini faydaları için nasıl kullanabiliriz?

Kil maskesini faydaları noktasında nasıl kullanabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse: Duruma göre değişir. Cilt tipinize, bireysel cilt ihtiyaçlarınıza ve kullandığınız maske türüne bağlıdır.

Bazı maskeler en iyi şekilde haftada bir kez kullanılırken diğerleri haftada 3 defaya kadar daha sık kullanılabilir.

Kil maskesini faydaları için nasıl yapılır?

Kil ve çamur maskelerini tanımak kolaydır. Kalın kıvamları ve ticari markaları yeşil, kahverengi veya gri renkleri dikkat çekicidir.

Bu maskeler, gözeneklerinizden yağ ve kir çektikleri “detoks” etkileriyle bilinir. Arındırıcı sonuçları nedeniyle kil ve çamur maskeleri akne eğilimli, yağlı, karma veya donuk ciltler için en iyisidir. Bununla birlikte, yağı çıkarmada çok iyi çalıştıkları için, haftada üç defaya kadar cildinizde en fazla 15 dakika kalmalıdırlar.

Bol miktarda “mucizevi” içerik sunan ve cildinizin katmanlarını derinlemesine emeceğini iddia eden maskelere dikkat edin. Cildimizin dış tabakası olan epidermisin görevi bizi çevreden korumaktır. Ne yazık ki, bazı bileşenlerin derinlemesine nüfuz etmesinin zor olmasının nedeni de budur. 

Bu iddiada bulunan hidratlı maskeler, genellikle, cildin daha fazla içerik emmesine yardımcı olan çözücüler ve dağıtım maddeleri olarak işlev gören bütilen veya propilen glikol gibi bileşenler içerir. 

Kil maskesini faydaları için 7 adımda kullanma rehberi

Kil maskesi nasıl yapılır? Aşağıdaki adımları izleyerek kil maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabını net olarak bulabilirsiniz.

 • Bir kil maskesi kasesinde veya herhangi bir küçük metal olmayan kasede yaklaşık 1/2 ila 1 yemek kaşığı kil ile başlayın.
 • Yavaşça 1/4 çay kaşığı oda sıcaklığında veya ılık su ekleyin ve metal olmayan bir kaşıkla karıştırın.
 • Az miktarda su ekleyerek kremsi çamur benzeri bir kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin.
 • Makyaj, nemlendirici vb. içermeyen temiz, kuru bir yüzle başlayın. Bir yüz maskesi fırçası veya düz bir fondöten fırçası kullanarak maskeyi yüzünüze (ve istenirse boynunuza) uygulayın.
 • Maskenin 5-10 dakika kurumasını bekleyin. Kuruma süreleri kile ve cilt tipinize göre değişir.
 • Karma bir cilde sahipseniz çoklu maskeleme yöntemini uygulayabilirsiniz.
 • Kil maskesini ılık suyla yüzünüzü yıkayarak çıkarabilirsiniz. Yumuşak bir havlu ile vurarak kurutun. Nemlendirici uygulayın.

Kil maskesi kullananlar yorumları anlatıyor!

Kil maskesi kullananlar farklı sosyal platformlarda görüşlerini paylaşıyor. Kil maskesi yorumları ciltteki muhteşem etkilerini dile getiriyor.

 • Kil zengin içeriği ile cildi besliyor. Kil maskesi için 1 avuç kili 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla zeytinyağı ile sulandırıp, göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu ilave edin. Eğer kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. (kil maskesi kullananlar, kil maskesi yapanlar, kil maskesi yorumları Kızlar Soruyor, kil maskesi faydaları kadınlar kulübü)
 • dün berber sürmeye başladı yüzüme. ne bu la dedim, kil maskesi abi çok iyi gelir yağı alır zart zurt dedi. iyi lan sür dedim. sonra eleman yüzümü yıkadı. pril reklamında bulaşıklar bu kadar yağdan arınmıyor. çok hoşuma gitti. (kil maskesi kullananlar, kil maskesi yapanlar, kil maskesi yorumları Ekşi, kil maskesi faydaları kadınlar kulübü)
 • Aktardan biraz yeşil kil aldım. Kayısı çekirdeği yağı ve suyla karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra yüzüme sürdüm. Kuruyunca ıslak pamuk ile siliyorum ve sonra soğuk su ile yıkıyorum. Siyah noktalarımı azaltıyor. (kil maskesi kullananlar, kil maskesi yapanlar, kil maskesi yorumları Selma Sultan, kil maskesi faydaları kadınlar kulübü)
 • öğütülmemiş alsan da suya koyunca çözülüyor. Zaten yumuşuyor ama ben sıcak su koymuyorum asiti kaçmış maden suyu koyuyorum ya da gülsuyu ile ıslatıyorum,bazen de 1-2 damla limon sıkıyorum ama feci kaşındırıyor o,yüzüne sürücen kuruyunca yıkıyacan o kadar. (kil maskesi kullananlar, kil maskesi yapanlar, kil maskesi yorumları, kil maskesi faydaları kadınlar kulübü)

Kil maskesini faydaları gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Kil maskesi ne işe yarar gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!