Jawline dolgusu nedir?

Kategori: Genç Görünmek - 1.053 viewsYorum Yazın
Jawline dolgusu nedir?

Jawline dolgusu nedir? Çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu uygulama yöntemidir. Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemleridir. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu yüz bölgesinin daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamaktadır.

Bu yazıda; Jawline dolgusu nedir, jawline fiyatları, jawline ortalama fiyat, jawline estetik, jawline kalıcı mı, jawline dolgusu yaptıranlar, jawline dolgu erkek uygulamaları, jawline dolgu zararları, jawline egzersizleri gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Jawline estetik gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Jawline dolgusu nedir?

Jawline dolgusu nedir? Yumuşak görünümlü bir çene ve çene, yaş veya genetikten kaynaklanabilir. Jawline dolgu, özellikle profilde bu alana tanım, simetri, denge veya kontur ekleyebilir. Daha güçlü ve simetrik bir çene hattına sahip olmak için uygulanan işleme Jawline dolgu denir.

jawline dolgu-jawline fiyatları-jawline dolgusu nedir-jawline ortalama fiyat-jawline estetik-jawline kalıcı mı-jawline dolgusu yaptıranlar-jawline dolgu erkek-jawline dolgu fiyat-jawline dolgu zararları-jawline egzersizleri
Jawline kalıcı mı?

Jawline dolgu tekniği sayesinde geçici dolgular kullanarak 15 dakika içerisinde kolayca simetrik ve çekici çene hatlarına sahip olabilirsiniz.

Jawline kalıcı mı?

jawline kalıcı mı?  jawline dolgu ortalama olarak kullanılan dolgu materyali, uygulama tekniği, uygulama miktarı ve biyolojik özelliklere göre 12 ile 24 ay boyunca kalıcıdır. Tekrarlanarak uzun süreli kullanım sağlanabiliyor.

Jawline dolgu tekniği adından da anlaşılacağı üzere çene hattına yapılan hyaluronik asit dolgularında kullanılan tekniktir. jawline kalıcı mı sorusunun karşılığı ortalama kalıcılık süresi 1 ila 2 yıldır.

Jawline estetik faydaları nelerdir?

 • Alt yüzde yaşa bağlı hacim kaybının etkilerini azaltmak
 • Daha oval görünümlü bir çene çizgisi yaratın
 • gıdıkların görünümünü azaltmak
 • Çene çizgisini konturlayın, ona daha keskin bir görünüm kazandırın
 • Asimetrik bir çene çizgisini dengelemek
 • Çeneyi güçlendirmek veya orantı eklemek
 • Yüz için güçlü bir temel ve çerçeve sağlar

Jawline ortalama fiyat

Jawline ortalama fiyat farklı kriterlere göre değişkenlik gösteriyor. Jawline Çene Dolgusu fiyatı, uygulama sırasında kullanılacak vatka çeşidine ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Herkes için gerekli olan dolgu maddesi türü ve miktarı farklı olabilir. Operasyon fiyatları 1 mL (tek tip) dolum için belirlenmektedir. Bazı kişiler 1 mL ile istenilen sonuçları görebilirken, bazı kişilerde daha fazla dolguya ihtiyaç duyulabilir.

Jawline fiyatları yurtdışında 4000 – 6000 USD aralığında değişebiliyor. Ülkemizdeki jawline dolgu fiyat aralığı daha mütevazi seviyede bulunuyor.

Jawline dolgusu yaptıranlar

 • Aşırı belirgin olmadıkça kadınlara da yakışır, karakteristik bir duruşu vardır. Kadın fotomodellerde en çok dikkatimi çeken detaylardan biridir. (Jawline dolgusu yaptıranlar, Jawline dolgusu yaptıranlar yorumları, Ekşi)
 • son donemlerde oldukca populer olan cene hatlarini keskinlestirmek icin yapilan bir estetik uygulama. hyaluronik bazli dolgu maddelerin cene cevresine enjekte edilmesi islemi diyebiliriz buna. kalicilik suresi 6-8 aydir. ıslem ucreti min. 4 bin liradan basliyor. doktorlarin instagram popularitesine gore fiyatlar değişiklik gosterir sonra amanin ben sordum 15 bin lira dedi. (Jawline dolgusu yaptıranlar, Jawline dolgusu yaptıranlar yorumları, Ekşi)
 • 4 gün önce yaptırdığım operasyon. asla pişman olunmayacak bir şey. keşke daha önceden yaptırsaymışım diyorum. hala dokununca acıyor biraz. çok tatlı minnak bir çenem oldu ve yüzümü baya değiştirdi. (Jawline dolgusu yaptıranlar, Jawline dolgusu yaptıranlar yorumları, Süslü)
 • Ben yeni yaptırdım Mehmet Akgün’e gittim.Biraz şişlik var ve kendimi garip hissediyorum ama görünümüm içime sindi. (Jawline dolgusu yaptıranlar, Jawline dolgusu yaptıranlar yorumları, Kadınlar Kulübü)

Jawline dolgu erkek

Erkeklerde çene hattı geliştirmenin amacı, tipik olarak erkeklikle ilişkilendirilen daha güçlü bir çene hattı oluşturmaktır. Jawline dolgu erkek son derece popüler bir tedavi yöntemidir. Çene hattı dolgusu uygulaması tipik olarak daha güçlü, daha belirgin bir yüz profili ile sonuçlanır ve zayıf veya küçük bir çene belirtisini düzeltmek için kullanılabilir. Çene tedavisi uygulanıyorsa, çene çevresindeki deri gerilir ve çene çizgisinin çenenin doğal eğrisinin altına sarkmaya başladığı çene hattının daha fazlasını ortaya çıkarmak için kaldırılır.

Jawline dolgu erkek uygulama ile çene çizgisini iyileştirme, çene hattının konturunu ve yapısını iyileştirmenin, yüze, çene ve çene hattına güç ve karakter kazandırmanın harika bir yoludur.

Jawline dolgu erkek size daha erkeksi ve keskin bir görünüm kazandıran daha sıkı ve daha biçimli çene görünümü kazandırıyor. Zayıf bir çene aynı teknik kullanılarak başarılı bir şekilde düzeltilebilir.

Jawline dolgu zararları

Geçici yan etkiler arasında şişlik, kızarıklık ve hassasiyet sayılabilir. Bununla birlikte, herhangi bir yan etki en fazla birkaç gün içinde geçmelidir. Enjeksiyon sırasında rahatsızlık olacaktır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Jawline dolgu zararları arasında şu konulara da dikkat edilmelidir.

 • Enfeksiyon
 • Cilt nodülü oluşumu
 • Enflamatuar cilt reaksiyonu ( granülomlar )
 • Cilt topakları
 • Kan akışı tıkanmasının neden olduğu doku ölümü
 • Asimetri
 • Yara izi

Jawline estetik nasıl yapılır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!