Günlük cilt bakım rutini

Kategori: Güzellik - 2.130 viewsYorum Yazın
Günlük cilt bakım rutini

Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı? Günlük cilt bakım rutini cildinizin genç kalmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bir cilt doğru bakım yapılırsa yıllara meydan okuyabilir. Günlük cilt bakım rutini konusunda dünyaca ünlü cilt bakım uzmanlarının önerilerini aşağıda okuyabilirsiniz. Bu yazıda cilt bakımı nasıl yapılır, cilt bakımı evde pratik olarak nasıl gerçekleştirilir, cilt bakımı sıralaması konularında işinize yarayacak bilgileri okuyabilirsiniz.

Günlük cilt bakım rutini nedir?

İdeal bir cilt bakım rutini ne şekilde olmalıdır? Cildinizin güzelliği, genleriniz kadar bakımını nasıl yaptığınızla ve yaşam tarzınızla da alakalıdır. Düzenli bakım, cildinizi temiz, dengeli ve nemli tutar. Buna sadece dışarıdan uyguladığınız ürünler değil, sağlıklı beslenme, bol su içme gibi sağlıklı alışkanlıklar da dahildir. Cildinize hem içeriden hem de dışarıdan özen gösterdiğinizde sonuçlarını her aynaya baktığınızda görebilirsiniz. Aşağıda günlük cilt bakım rutinim hakkında bilgiler paylaşıyorum.

Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalıdır?

Öncelikle Temizleme (Cilt bakımı sıralaması 1)

Cilt bakım rutinim temizlik aşamasıyla başlıyor. Cilt bakımının ilk adımı cildinizi doğru ürünle temizlemektir. Her sabah ve her akşam yüzünüzü yıkamak, gün boyunca yüzünüzde biriken çevresel kirlerden ve cildinizin ürettiği fazla yağlardan arınmayı, gözenekleri temiz ve açık tutmayı sağlar. Cilt temizleme maskesi de cilt bakım rutinim bloglarında bulabileceğiniz bir tariftir.

 

Cilt bakımı nasıl yapılır günlük rutinine devam ediyoruz. Yağlı cilde sahip kişiler köpük temizleyicilerden, kuru cilde sahip kişiler ise krem temizleyicilerden daha fazla fayda görebilir. Elbette gün sonunda makyajınızı silmek da temizlik adımının ve cilt bakım rutini uygulamasının bir parçasıdır. Giysilerinizi çıkardığınızda, makyajınızı temizlemeniz gereken tek yer, yüzünüz değilse kıyafetten ve eşarptan fondöten lekesi nasıl çıkar önerilerine göz atabilirsiniz. Hemen belirtelim bu önerileri cilt bakım rutini blog sayfalarında yer almaz!

 

 

Tonik Kullanımı (Cilt bakımı sıralaması 2)

 

Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı? Cilt tonikleri gözenekleri temizler ve cildi fazla yağından arındırır. Ayrıca gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak kirlerin buralarda birikmesini önler. Tonik cildi temizledikten hemen sonra ve başka herhangi bir şey sürmeden önce uygulanmalıdır. Bir pamuğa döktükten sonra yüzünüzü silebilir ya da ellerinizle doğrudan uygulayabilirsiniz. Özellikle belirtilmediği sürece tonikler de sabah ve akşam kullanılabilirler.

 

Serum Uygulaması (Cilt bakımı sıralaması 3)

 

Günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı sorusunun bir diğer adımı serum uygulamaktır. Her cildin farklı ihtiyaçları vardır ancak her cilt günde bir kere serum uygulamasından fayda görecektir.

 

Cilt bakımı sırası serum ile devam ederken cilt bakımı evde pratik nasıl yapılır açıklıyoruz. Güzellik salonlarına gitmeye vaktiniz yoksa veya imkân bulamıyorsanız cilt bakımı evde pratik olarak yapılabilir.

 

C vitamini içeren serumlar cilde parlaklık kazandırıp, leke görünümünü azaltırken, hyalüronik asit içeren serumlar nemin ciltte kalmasını sağlar ve cildin üst tabakasını yabancı maddelere karşı güçlendirirler. Güzellik ve cilt bakımı için C vitamini vazgeçilmezdir. Tıpkı doğal kilo verme ve detoks etkisi için maydanoz kürü uygulanması gibi.

 

Retinol ve B3 vitamini içeren serumlarsa cildin esnekliğini ve sıkılığını korumaya yardımcı olacak kolajen ve elastin üretimini desteklerler. Her serumun kullanma saati ve sıklığı farklı olacağı için kullanımınızı buna göre planlamanız gerekir.

 

İdeal bir cilt bakım rutini ne şekilde olmalıdır?

cilt bakım rutinim-cilt bakım rutinim blog-cilt bakım rutini nasıl olmalı-günlük cilt bakım rutini-günlük cilt bakım rutinim-cilt bakım rutini blog-günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı-cilt bakım rutinim 2016-cilt bakım rutinim youtube-ideal bir cilt bakım rutini ne şekilde olmalıdır-cilt bakım rutinim 2015-cilt bakım rutini-cilt bakımı-cilt bakımı nasıl yapılır-cilt bakımı ve güzellik-cilt bakımı evde-cilt bakımı evde pratik-cilt bakımı nasıl yapılır evde-cilt bakımı nasıl olmalı-cilt bakımı sıralaması-cilt bakımı sonrası-cilt bakımı öncesi sonrası-cilt bakımı sırası-cilt bakımı uygulama sırası-cilt bakımı hakkında bilgi-cilt bakımı uygulaması-güzellik ve cilt bakımı-cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler-cilt bakımı hangi sırayla yapılır

ideal bir cilt bakım rutini
https://www.pexels.com/photo/aromatherapy-beauty-blur-bottle-260405/

 

 

Nemlendirme (Cilt bakımı sıralaması 4)

 

Cilt bakımı hangi sırayla yapılır? Cilt bakımı hangi sırayla yapılır sorusunun dördüncü adımı nemlendirmedir. Cilde nem katmak cilt bakımının en önemli aşamalarından biridir. Nemli cilt daha sağlıklı, daha yumuşak ve daha pürüzsüz görünür. Cildiniz yağlı yapıda bile olsa cilt bakımı evde yapılırken cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Çünkü kuru kalan ciltlerde daha fazla yağ üretimi tetiklendiğinde bir kısır döngü oluşacaktır.

 

Cilt bakımı nasıl yapılır evde? Etkili bir nemlendirme için neler yapılmalıdır? En iyi sonuçları almak için cilt tipinize uygun nemlendirici ürünleri seçmelisiniz. Yağlı ciltler için jel bazlı daha hafif yapıda nemlendiriciler, normal ciltler için losyon tarzı nemlendiriciler, kuru cilde sahip kişiler içinse krem türü nemlendiriciler doğru tercih olacaktır.

 

Ayrıca mevsime göre cilt bakımı nasıl olmalı? Mevsime göre nemlendiricinizi değiştirmelisiniz. Yazın daha hafif, kışınsa daha yoğun formüle sahip ürünler tercih edilebilir. Bazı nemlendiricilerin tüm gün, bazılarının ise sadece gündüz veya gece kullanıldığını da unutmayın. Cilt bakımı uygulaması kişisel olarak farklılaştırılmalıdır.

 

Günlük cilt bakım rutini içerisinde nemlendirme büyük öneme sahip!

cilt bakım rutinim-cilt bakım rutinim blog-cilt bakım rutini nasıl olmalı-günlük cilt bakım rutini-günlük cilt bakım rutinim-cilt bakım rutini blog-günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı-cilt bakım rutinim 2016-cilt bakım rutinim youtube-ideal bir cilt bakım rutini ne şekilde olmalıdır-cilt bakım rutinim 2015-cilt bakım rutini-cilt bakımı-cilt bakımı nasıl yapılır-cilt bakımı ve güzellik-cilt bakımı evde-cilt bakımı evde pratik-cilt bakımı nasıl yapılır evde-cilt bakımı nasıl olmalı-cilt bakımı sıralaması-cilt bakımı sonrası-cilt bakımı öncesi sonrası-cilt bakımı sırası-cilt bakımı uygulama sırası-cilt bakımı hakkında bilgi-cilt bakımı uygulaması-güzellik ve cilt bakımı-cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler-cilt bakımı hangi sırayla yapılır

günlük cilt bakım rutini nasıl olmalı

https://www.pexels.com/photo/adult-blur-close-up-cosmetics-374769/

 

 

Güneş Korumasıyla Cilt Bakımı Tamam (Cilt bakımı sıralaması 5)

 

Cilt bakımı hakkında bilgi notlarımızda sıra geldi bakımı tamamlayıcı noktaya. Cilt bakımı ve güzellik yanında cilt sağlığı ve genç kalmasıyla da doğrudan ilgilidir. Cilde en çok hasar veren çevresel etkenlerin başında güneşin zararlı ışınları gelir. Kış aylarında, hava kapalıyken bile bu ışınlara maruz kalırız. Sonucunda cildimizde kırışıklık ve çizgilerin, lekelerin, dokusal kusurların oluşma riski artar.

 

Dolayısıyla cilt bakımı hakkında bilgi veren uzmanlar yıl boyunca güneş koruma faktörüne sahip ürünler kullanmak önem taşır görüşündedir. Bu adımlarla cilt bakımı sonrası güneş koruyucu ürününüzü uygulayabilir, cildinizin uzun yıllar boyu genç ve taze kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Cilt bakımı öncesi sonrası ile cilt bakımı uygulama sırası takip edilirse yıllarca genç ve güzel bir görünüm sağlanabiliyor. Yukarıda cilt bakımı hakkında bilinmesi gerekenler bu konuda size yol gösterici olabilir.

 

Cilt bakım rutinim 2018 yılında nasıl olmalı diyorsanız yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Cilt bakım rutinim youtube videosunu da izleyebilirsiniz.

 

https://youtu.be/0zTL17cLOvk

 

 

 

The post Günlük cilt bakım rutini appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!