El gençleştirme ile zamanı durdurun!

Kategori: Anti-aging - 4.734 viewsYorum Yazın
El gençleştirme ile zamanı durdurun!

El gençleştirme teknikleri ile yılların izini silmek çok kolay! Ameliyat gerektirmeyen çözümlerle elleriniz gençleşsin. Eller yüzden sonra yaşlılık izlerini en çok gösteren ve dikkat çeken organdır. Bu nedenle genç kalmak ve genç görünmek için ellere yapılacak işlemler önemlidir. Bu yazıda el gençleştirme için yapılabilecek uygulamalar, el gençleştirme maskeleri tarifi, el kırışıklığına bitkisel çözüm önerileri yer alıyor.

 

El gençleştirme nedir?

Yaşınızı ele veren organ olarak yüz ve eller sıralanabilir. Yüzdeki çizgiler, kırışıklıklar, buruşmalar yanında elde de lekeler, damar sorunları, cilt kırışıklıkları oluşabilir. Yaşla ortaya çıkabilen bu etkilerden kurtulmak ve genç ellere sahip olmak artık her yaşta mümkün!

El kırışıklığı nasıl giderilir? Yüz gençleştirme için kullanılan yöntemlerin önemli bölümü eller için de kullanılabiliyor.

Eller zamanla yağ dokusunu kaybeder ve cilt elastikiyetini yitirir. Kırışmaya başlar. Aynı zamanda güneş lekeleri yaşlılık lekesi olarak kendini göstermeye başlar. Buruşma, derinin incelmesi ve beraberinde damarların belirginleşmesi yaşlı el görüntüsünün karakteristikleridir.

 

El gençleştirme işlemleri nelerdir?

El kırışıklığı nasıl giderilir? El kırışıklığı ve lekelerin giderilmesi için yapılabilecek işlemler şunlardır.

 • El sırtındaki doku azalmasını tamamlamak
 • İncelen ve elastikiyeti azalan cildi yeniden eski fonksiyon ve görünümüne kavuşturmak
 • Cildin nem dengesini yeniden sağlamak
 • Cildin soyularak yenilenmesi
 • Cilt lekelerinin lazerle giderilmesi

Bu iyileştirmeler için yapılan uygulamalar şunlardır:

 

El kırışıklığı

El kırışıklığı el yaşlanmasının görünen özelliklerindendir. El dokusunun hacim kaybetmesi ve cildin yeterli elastin ve kolajen üretememesi sonucu ortaya çıkar. El kırışıklığını doğal yöntemlerle azaltabilirsiniz. Bununla birlikte yağ enjeksiyonu ve dolgu da yapılabiliyor. Ayrıca el gençleştirme kremleri de kullanılabilir.

El gençleştirme kremleri

Herhangi bir etkili anti-aging uygulamasının kalbinde iyi bir retinoid vardır. Genel bir kural olarak yüzünüzde kullandığınız her şeyi elinizde de kullanabilirsiniz.

Retinol içeren anti aging el kreminde ek olarak, C vitamini ve bakır peptidleri gibi kollajen destekleyici içerikleri arayın.

Ayrıca günlük olarak SPF 15-30 koruma faktörlü güneş kremi ile bir el losyonu kullanarak daha fazla hasar görmemeye çalışın. Özellikle güneşli havalarda elinize güneş kremi uygulamadan dışarıya çıkmayın.

El kırışıklığı için krem seçeneği bir hayli fazladır. Özellikle Hindistan cevizi içerikli ve zeytinyağlı kremleri öneriyoruz.

El kırışıklığına en iyi krem için doğal içerikler ve katkı maddelerinin olmamasına dikkat edin. Çünkü kırışıklık önlerken cilde başka hasarlar vermemek gerekir.

El kırışıklık kremi için evde yapabileceğiniz bir tarif veriyoruz. Neden evde el kırışıklık kremi yapmalıyız?

Birçok ticari anti-kırışıklık kremleri küçük miktarlarda zararlı içerikler içerebilir. Az miktarda gibi görünse de, onları günlük olarak cildinize sürmek, sıklıkla kırışıklıkları azaltmak yerine kırışıklıkların nedeni olabilir. Kendi el kırışıklık kreminizi hazırlarsanız daha yumuşak hisler verecek, daha zararsız bir ürün elde edebilirsiniz.

 

El kırışıklığına doğal çözüm

El kırışıklığına doğal çözüm olarak yapabileceğiniz davranış değişiklikleri ve basit uygulamalar vardır. Aşağıda el kırışıklığına doğal çözüm sunabilecek önerileri listeledik.

 • El üstü kırışıklıkları ortaya çıkmadan önce cildi genç gösteren anahtarı keşfetmelisiniz: Su. Günlük yeterli miktarda su içerseniz elleriniz de bundan nasibini alacaktır. Ellerinizin nem dengesi, kuruluğu tamamen su içmemeyle ilgili bir durumdur. Bol su için, elleriniz genç kalsın.
 • Yaşlandıkça, gözeneklerimiz daha büyük görünür ve cilt de koyulaşabilir. Cilt sarkmış veya hatta kabarık görünebilir. Bunu engellemek için gözenek küçültücü maske tonik öneriyoruz.
 • Ele peeling uygulamak da yaşlanmış hücrelerin yenilenmesini sağlar. Elde cilt soyma işlemi, green peeling, kimyasal peeling gibi yöntemler olabilir. El kırışıklığına doğal çözüm olarak bal ile yapabileceğiniz peeling tariflerini öneriyoruz. Böylece hem cilt soyma yaparak ölü hücreleri uzaklaştırır hem de ellerinizi doğal bir nemlendiriciyle desteklemiş olursunuz.

 

El gençleştirme maskeleri

El gençleştirme maskeleri evde kolayca hazırlanabilir. Hazırlayacağınız el kırışıklığına bitkisel çözüm maskesini güvenle kullanabilirsiniz. El kırışıklığına bitkisel çözüm için gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 • 40 ml badem yağı
 • 20 ml sarımsak yağı
 • 20 gram balmumu
 • Yarım çay kaşığı zerdeçal yağı
 • Yarım çay kaşığı limon yağı
 • A vitamini kapsül
 • E vitamini kapsül
 • 3 damla sardunya yağı

 

Burada kullanılan malzemeler cildi temizler, kırışıklıkları azaltır ve zamanla yok eder, cilt lekelerine karşı etkilidir. Ayrıca iyi bir nemlendiricidir.

El gençleştirme maskeleri tarifi (el kirisiklari için)

Balmumunu bir tencerede eritin. İçerisine 3-5 damla yeşil çay ekleyebilirsiniz. Tahta kaşıkla macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra yağları ekleyin. Soğumaya iyice yüz tuttuğunda A ve E vitamini kapsüllerini ekleyerek karıştırın.

Tam olarak soğuduğunda karıştırma işlemini bırakın ve hava geçirmeyen bir kavanoza yerleştirin. Sabah ve akşamları el kırışıklığı çözüm maskesi veya kremi olarak uygulayın. Katkısız bir tarif olduğu için el kırışıklığına doğal çözüm olarak güvenle kullanılabilir.

 

El kırışıklığına kesin çözüm (Mikro Dermapen uygulaması)

Dermapen veya dermaroller olarak bilinen uygulamalar cilt gençleştirme teknikleri arasında yer alıyor. Özellikle Dermapen leke tedavisinde etkili çözümler sunuyor. Microneedling olarak bilinen uygulamalar dünya genelinde güvenle tercih ediliyor.

Mikrodermabrazyon çoğunlukla yüz üzerinde kullanılırsa da, eller de dahil olmak üzere vücudun diğer bölgelerindeki cildi soymak için kullanılabilir. Bu prosedürü, perakende mağazalarındaki veya tıbbi kaplıcalar ve tıbbi uygulamalardaki cihazları kullanarak kendi evinizin konforunda gerçekleştirebilirsiniz.

Eksfoliyasyon, cildin en dış katmanı olan epidermal stratum corneum’u ortadan kaldırır ve vücudun yenilenme sürecini kollajen oluşturmak üzere tetikler ve zamanla güneş lekelerinin görünümünü azaltabilir.

 

Birkaç takip seansı gerektiren bir tedavi olduğundan mikrodermabrazyon güneş hasarını gidermek için ilk adım yerine bakım seçeneği olarak daha uygun olabilir.

 

El kırışıklığı tedavisi dolgu seçeneği

El kırışıklığı tedavisi için dolgu da bir seçenektir. El dolgusu için hyaluronik asit ve hidroksiapatit içeren dolgu malzemeleri kullanılabilir. Hyaluronik asit yüz dolgusunda da kullanılan malzemedir. Zamanla vücut tarafından atılır. Bu nedenle el dolgusunun iki yılda bir tekrarlanması gerekebilir.

Hyaluronik asit el sırtına ve parmaklara da enjekte edilebilir. El dolgusu prosedürünü dermatoloğunuzun kararlaştırması gerekiyor.

el gençleştirme-el kırışıklığına kesin çözüm-el estetiği öncesi sonrası-el kırışıklığı-el kırışıklığına doğal çözüm-el kırışıklığı için maske-el kırışıklığı nasıl giderilir-el gençleştirme fiyatları-el kırışıklığı tedavisi-el kırışıklığı için krem-el gençleştirme bitkisel-el estetiği yaptıranlar-el kırışıklığına en iyi krem-el kırışıklık kremi-el kirisiklari icin-elleri gençleştirmek için doğal yöntemler-el estetik fiyatları-el kırışıklığına faydalı bitkiler-aloe vera jel cilt lekesi-el kırışıklığına bitkisel çözüm-el gençleştirme maskeleri-el gençleştirme kremleri-el kırışıklığı çözüm-el üstü kırışıklıkları

el kırışıklığına kesin çözüm

PRP ile cilt gençleştirme

PRP ile anti aging gençleştirme kişilerden alınan belli miktardaki kanın özel bir tüpe taşınarak, santrifüj işlemi gerçekleştirildikten sonra bileşenlerine ayrılması ve ortaya çıkan belirli miktardaki zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye mezoterapi mantığı ile verilmesi yöntemidir.

PRP nedir nasıl yapılır? Uygulama sizden bir ya da iki tüp ( 16-23 ml ) kan alınarak başlıyor. Alınan kan santrifüj edilerek plateletleri ayrıştırılıyor.

Böylelikle kendi kanınız bileşenlerine ayrılıyor. Yani her mililitresinde yaklaşık 200.000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılıyor. Böylece mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip olan bir jel elde ediliyor. İşte buna PRP Platelet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) adı veriliyor.

Trombositler bir doku hasarının iyileşmesini sağlayıcı özellikteki büyüme faktörlerini de salgılıyorlar. Dolayısıyla santrifüj işlemi uygulanan kandan elde edilen PRP, yani trombositi bol olan kısım ya mezoterapi yöntemiyle ya da maske haline getirilerek el kırışıklıkları, yüz, boyun, saç, gibi yaşlanmaya maruz kalan bölgeye uygulanıyor. Böylece dokulardaki hasarın ya da yaşlanmanın etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri istenen bölgeye verilmiş oluyor.

 

El estetiği yaptıranlar

El gençleştirme için ameliyat gerekmez. El estetiği yaptıranlar yukarıda sıraladığımız yöntemlerden birini veya birkaçını uygulayanlardır.

El estetiği yaptıranlar için cerrahi bir işlem uygulanmamaktadır. O nedenle el estetik fiyatları veya el gençleştirme fiyatları yapılan uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir.

El estetik fiyatları elde edilen sonuca göre değerlendirilmelidir. Ellerinize yaptırdığınız;

 • Yağ enjeksiyonu
 • Lazer ile yaşlılık lekesi giderme
 • El dolgusu
 • Dermapen uygulaması
 • Dermaroller uygulaması
 • Peeling
 • Mezoterapi
 • PRP

uygulamaları, kullanılan malzeme, cildinizin durumu, seans sayısı ve süresi gibi pek çok faktöre göre fiyatlandırılıyor. Bu nedenle standart el estetik fiyatları veya el gençleştirme fiyatları vermek doğru değildir.

El estetiği yaptıranlar el estetiği öncesi sonrası farkının inanılmaz olduğunu, kendilerini daha genç hissettiklerini belirtiyor. Kendilerine güvenlerinin yeniden oluştuğunu, sosyal çevrelerinde daha rahat davranabildiklerini dile getiriyorlar.

 

Yaşlılık lekeleri için lazer uygulaması

El gençleştirme uygulamaları arasında cilt lekeleri için lazer tekniği de kullanılıyor. Lazer uygulaması el derisinde sarkma, kırışıklık, cilt lekeleri, kıl sorunu, elastin eksilmesi gibi nedenlerle tercih ediliyor.

Lazer uygulaması elin durumu ve hedeflenen iyileşmeye göre seçiliyor. 4-6 seans uygulanabiliyor.

 

El kırışıklığı için maske

El kırışıklığı için maske tarifini evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Bu maskedeki malzemelerden bir veya birkaçına alerjiniz varsa kullanmayınız.

El kırışıklığı için maske malzemeleri

 • Bir çorba kaşığı portakal suyu
 • Bir çorba kaşığı havuç suyu
 • Bir çorba kaşığı salatalık suyu
 • Bir çorba kaşığı limon suyu
 • Bir çorba kaşığı gül suyu
 • İki damla gliserin
 • 20 ml aloe vera jel cilt lekesi için
 • Beş damla Hint yağı

 

El kırışıklığı için maske yapımı

Malzemeleri homojen hale gelinceye kadar karıştırın. El kırışıklığına faydalı bitkiler arasında yer alan Aloe vera jel cilt lekesi için etkili bir çözüm olacağından ihmal etmeyin. Elinize uygulayın ve en az 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayıp nemlendirici uygulayın.

Gül de el kırışıklığına faydalı bitkiler arasında yer alıyor. Gül suyu elleriniz için mükemmel katkılar sunmaktadır.

Elleri gençleştirmek için doğal yöntemler arasında bu maske tarifini uygulayabilirsiniz. El gençleştirme bitkisel maske tarifi yan etkileri bakımından da güvenlidir.

 

 

The post El gençleştirme ile zamanı durdurun! appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!