Cildi güzelleştiren maske

Kategori: Genel - 2.485 viewsYorum Yazın
Cildi güzelleştiren maske

Cildi güzelleştiren maske tarifleri 40’lı yaşlara gelmeden önce kullanılmalıdır. Çünkü cildinize yaptığınız yatırım karşılığını en verimli olarak alabileceğiniz bir tavsiyedir. Siz de cildi güzelleştiren maskeler evde yapılan veya kozmetik mağazasından alınan olsun doğru bir bakım rutiniyle genç ve güzel kalmayı başarabilirsiniz.

Bu yazıda pürüzsüz cilt için maske tarifleri, yüz maskeleri evde yapılan kolay sivilce ve akne giderici tarifler, arındırıcı maske yapımı gibi konuları okuyabilirsiniz.

Evde yapılan yüz maskeleri siyah noktalar için olduğu kadar cildin nem dengesi ve kırışıklık giderici etkisiyle de size hizmet edecektir.

 

Cildi güzelleştiren maskeler

Cildi güzelleştiren maskeler evde yapılan tariflerle size yılların yıpratıcı etkisiyle mücadelede kalkan göreviyle destek sağlıyor.

Yulaf ezmesi kakao maskesi cildi güzelleştiren maske tarifleri arasında ilk vereceğimiz formüldür.

 

Kuru ciltler için yulaf ezmesi kakao maskesi

Cildi güzelleştirmek için maskeler arayışında iseniz işte muhteşem bir tarif! Bu tarifi uygulayarak esnek ve parlak bir cilt elde etmek mümkün oluyor. Bunun için haftada iki kez tekrarlamanız yeterli oluyor.

Yulaf ezmesi kakao maskesi malzemeler:

 • Yarım çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • Bir yemek kaşığı kakao tozu
 • Bir yemek kaşığı bal
 • Yarım çorba kaşığı yulaf ezmesi

 

Yüz maskeleri evde yapılan kolay tarif

Yulaf ezmesi, kakao tozu ve Hindistan cevizi yağını karıştırın. Daha sonra balı ekleyin. Cildi güzelleştiren doğal maskeler arasında yer alan bu tarifi uygulamadan önce karışımın macun kıvamına gelmesine dikkat edin.

Sanki hassas bölgelere ağda uyguluyormuş gibi maskeyi yüzünüze bir katman oluşturacak biçimde sürün. Yaptığınız cildi güzelleştirmek için maske yüzünüzde 20 dakika kadar beklemelidir.

20 dakika sonra cildi güzelleştirmek için maske tabakasını ılık suyla yüzünüzden çıkarabilirsiniz.

 

Cildi güzelleştiren maske yulaf ezmesi ve kakao mükemmel bir peeling etkisi yapıyor. Nefis kakaolar, nefis kekler yapmaktan başka, serbest radikallerin zarar görmesine yardımcı olan ve böylece erken yaşlanmayı önleyen antioksidanlarla yüklüdür.

Öte yandan yulaf ezmesi cildi nazikçe temizler ve temizler. Bu ikisi diğer besleyici maddelerle kombine edildiğinde hem kuru hem de yağlı ciltler için uygundur.

 

Pürüzsüz cilt için maske tarifleri

Uzmanlar cildi güzelleştiren bitkisel çay tarifi verirken genellikle yeşil çayı tercih ediyor. Bunun nedeni yeşil çayın işlem görmeden tamamen doğal ve bitkisel olarak antioksidan etkisi göstermesidir. Antioksidan özellikli cildi güzelleştiren bitkisel çay tarifi yaşlanma karşıtı olarak çalışıyor!

Şimdi vereceğimiz tarif tam size göre! Çünkü sizin genç kalmak istediğinizi, cildinizdeki yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için yani pürüzsüz bir cilt için evde maske yapmak düşüncesinde olduğunuzu biliyoruz.

Pürüzsüz bir cilt için evde maske tarifinde yeşil çayın ciltteki hasarı tersine çevirmek yanında güzel saçlar ve ciltler sağlamak için güçlü antioksidanlar olarak çalışan kateşinler içeriyor olduğunu belirtelim. Bildiğiniz gibi kateşin yaşlanmanın panzehiri olarak biliniyor. Yeşil çayın cilde faydaları pek çok toplumda eski çağlardan beri biliniyor.

cildi güzelleştiren maske-yüz maskeleri evde yapılan kolay-pürüzsüz cilt için maske-pürüzsüz bir cilt için maske-evde yapılan yüz maskeleri-arındırıcı maske-yüzü güzelleştirmek için ne yapmalıyız-yüz güzelleştirmek için ne yapılır-cildi güzelleştiren formüller-suna dumankaya cildi güzelleştiren maskeler-cildi güzelleştiren doğal maskeler-cildi güzelleştirmek için maskeler-yüz güzelleştiren maske yapımı-cildi güzelleştiren maya maskesi-cildi güzelleştiren bitkisel maskeler-cildi güzelleştiren doğal maske-cildi anında güzelleştiren maske-cildi güzelleştiren kolay maskeler-cildi güzelleştirmek için maske-cilt güzellştirici maske-cildi güzelleştiren maskeler-cildi güzelleştiren maskeler evde yapılan-cildi güzelleştiren bitkisel çay tarifi-cildi güzelleştiren maske tarifleri

pürüzsüz cilt için maske

Yeşil çay ile yapılan pürüzsüz bir cilt için maske tarifi

Yeşil çay ile pürüzsüz cilt için doğal maskeler yapabilirsiniz. Burada bu pürüzsüz cilt için doğal maskeler arasından yeşil çay ile yapabileceğiniz bir tarifi veriyoruz.

Yeşil çay pürüzsüz cilt için doğal maskeler tariflerinde neden yer alıyor? Hem gençleştirici, hem de cildi sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir!

Pirinç unu cilt beyazlatıcı etkisiyle beyaz ve pürüzsüz bir cilt için maske tarifinin vazgeçilmezidir.

Limon suyu ise koyu cilt lekelerini ve sivilce/akne oluşumlarını temizlemede görev yapıyor.

 

Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilt için maske gerekli malzemeler:

 • İki çay kaşığı demlenmiş yeşil çay
 • İki yemek kaşığı pirinç unu
 • Bir çay kaşığı limon suyu

 

Cildi güzelleştiren bitkisel maskeler için özel bir tarif

Yeşil çay, pirinç unu, limon suyu karışımını hazırlayın. Bu karışım pürüzsüz cilt için maske tarifleri (puruzsuz cilt icin maske) olarak macun kıvamında yüzünüze bir fırça ile uygulanmalıdır.

Yüzünüzde 20 dakika kadar görevini yerine getirmesini bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın ve bir nemlendirici uygulayın. Bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz.

 

Evde yapılan yüz maskeleri

Nohut unu kullanarak yapacağınız bu tarif evde yapılan yüz maskeleri siyah noktalar için kullanılabilir. Özellikle evde yapılan yüz maskeleri sivilceler için veya evde yapılan yüz maskeleri siyah noktalar için düşünüyorsanız doğru formülü buldunuz!

Akneye eğilimli ciltler için etkili başka bir maske de aloe vera ve nohut un kullanan bir tariftir.

Aloe vera’nın antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, istilacı bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve aynı zamanda inflamasyonu azaltır. Nohut unu ise, fazla sebumu emer ve ayrıca ciltteki ölü derileri uzaklaştırıyor.

Nohut unlu cildi güzelleştiren doğal maske tarifi ayrıca cildi nemlendirmeden cildinizi beslemeye yardımcı olan ve cildi rahatlatan zeytinyağı kullanıyor.

Cildi güzelleştiren doğal maske için gerekli malzemeler

 • İki yemek kaşığı gül suyu
 • İki çay kaşığı zeytinyağı
 • Bir tatlı kaşığı Aloe vera jel
 • İki yemek kaşığı nohut unu

 

Cildi anında güzelleştiren maske tarifi

Porselen gibi pürüzsüz bir cilt için maske yapmak elbette en akıllı yöntemler arasında yer alıyor. Eğer bir an önce sonuç almak ve zaman kazanmak istiyorsanız nohut unlu aloe vera cildi anında güzelleştiren maske tarifi yapabilirsiniz.

Yağlı ciltler için evde yapılan yüz maskeleri yaparken nohut unu kurtarıcı bir mucizedir. Bunun için öncelikle nohut unu, aloe vera jeli ve zeytinyağını karıştırın. Son olarak gül suyunu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize veya yüzünüze göz çevresi dışında uygulayın.

Yüzünüze ince bir tabaka olarak cildi güzelleştiren kolay maskeler arasındaki bu karışımı uygulayın. Alternatif olarak, macunu sadece akne lekelerine uygulayabilirsiniz.

Yaklaşık yarım saat boyunca iyice kurumasını bekleyin. Daha sonra cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Yüzünüzü veya uyguladığınız cilt bölgesini ıslatın ve maskeyi çıkarın. Maskeyi çıkarırken masaj yaparak temizleyin.

Akne alevlenmesini önlemek ve cildinizde sağlıklı bir parlaklık sağlamak için bu sivilce önleyici maskeyi kullanın. Bu tarif ile Porselen gibi pürüzsüz bir cilt için maske uygulamak ışıltılı ve cazip bir görünümün garantisidir.

 

Arındırıcı maske

Yüz maskeleri evde yapılan kolay sivilce giderici formüller olarak kullanılıyor. Bununla birlikte derinlemesine bir temizlik istiyorsanız elbette çözümü var! Evde arındırıcı maske yapmak!

Evde arındırıcı maske için neye ihtiyacınız var? Üzüm çekirdeği yağına!

 

Arındırıcı yüz maskesi evde yapılan tarif

Arındırıcı maske ne işe yarar? Bu maske hem temizleyici, hem nemlendirici hem de kolajen takviye edici özellik taşıyor. Pürüzsüz bir cilt için doğal maskeler arasında üzüm çekirdeği yağı maskesi özel bir yere sahiptir. Çünkü kırmızı üzümler, kolajen üretimini hızlandıran güçlü bir antioksidan olan resveratrol adı verilen bir kimyasal içeriyor. O halde tekrar soralım: Arındırıcı maske ne işe yarar? Nemlendirici zeytinyağı ile birleştiğinde, bu maske ile cildinizi pürüzsüz, ancak sarınmış hissetmenizi sağlıyor.

 

Arındırıcı maske tarifi

Yüzü güzelleştirmek için ne yapmalıyız sorusuna verilebilecek doğal cevaplar arasında bal ve zeytinyağı başta geliyor. Arındırıcı maske tarifi yaparken balın mucizevi nemlendirme ve temizleme etkisiyle zeytinyağının cilde faydaları birleşiyor. Üstüne de resveratrol takviyesiyle gençlik aşısı yaptık mı, oh! Tam ballı lokma tatlısı!!

Tarifi yüzünüze yüz arındırıcı maske olarak uygulayın, sağlıklı, pırıl pırıl bir cilde merhaba deyin!

 

Yüz güzelleştiren maske yapımı için malzemeler

 • Beş damla kırmızı üzüm çekirdeği yağı, beş adet kırmızı üzüm
 • Üç çay kaşığı zeytinyağı
 • Bir çorba kaşığı bal

 

Yüz güzelleştiren maske yapımı

Maskeyi yapmak için, üzümleri, yağı ve balları bir karıştırıcıda birleştirin. Parlak ve pürüzsüz cilt için maske maskeyi yüze uygulayın ve 10-15 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın.

Parlak ve pürüzsüz cilt için maske yaparken gençleştirici etkileri de cildinize hediye ettiğinizi unutmayın.

 

Yüzü güzelleştirmek için ne yapmalıyız?

Yüz güzelleştiren maske yapımı ile ilgili tarifleri yukarıda verdik. Bunlardan farklı olarak Yüzü güzelleştirmek için ne yapmalıyız sorusuna alternatif cevapları aşağıda listeliyoruz.

 • Pürüzsüz cilt için maske Suna Dumankaya tarifleri (Suna Dumankaya cildi güzelleştiren maskeler) uygulanabilir.
 • Cildi güzelleştiren maya maskesi yapılabilir.
 • Arındırıcı kil maskesi tercih edilebilir. Bu konuda arındırıcı kil maskesi nasıl yapılır başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz.
 • Saç arındırıcı maske yaparak yüzünüzün tamamlayıcısı konumundaki saçını güzelleştirebilirsiniz.

 

Cildi güzelleştiren formüller

Cilt veya yüz güzelleştirmek için ne yapılır? Elbette yukarıda hayat kurtaran cildi güzelleştiren formüller yer alıyor. Çözümler bunlarla sınırlı değil! Bunların dışında cilt ve yüz güzelleştirmek için ne yapılır maddeler halinde sıralıyoruz.

 

 • Kuru cildiniz varsa, evde yapılan yüz maskeleri kolay bir tarifi uyguladıktan sonra daima bir nemlendirici uygulayın.
 • Yüzünüzü yıkamak için sıcak su kullanmaktan kaçının, cildinizi donuk ve kuru hale getirebilir.
 • Cildinizde biriken ölü hücreleri temizlemek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yüzünüzü haftada en az iki defa peeling yapın. Arındırıcı maske yapımı cildinizi yeniler ve gençleştirir.
 • Her zaman makyajı kaldırın ve yatağa çarpmadan önce yüzünüzü yıkayın. Gerekirse arındırıcı maske yapımı cildiniz gece kendini tamir edebilmek için nefes almasını sağlayabilir.
 • UV hasarını önlemek için güneş ışınlarını her zaman güneşten koruyunuz.
 • Sağlıklı bir vücut ve parlak bir cildi korumak için alkol alımını azaltın ve daha fazla meyve ve sebze yiyin.
 • Pürüzsüz bir cilt için bitkisel maskeler yanında bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Su cildin en temel yapıtaşıdır.
 • Cildin pürüzsüz olması için gözenek arındırıcı maske de yapabilirsiniz. Gözenek arındırıcı maske gibi gözenek sıkılaştırıcı tonik de kullanabilirsiniz. Bunun için gözenek sıkılaştırıcı tonik nasıl yapılır makalemizi okuyabilirsiniz.

 

The post Cildi güzelleştiren maske appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!