Cildi gençleştiren maskeler

Kategori: Genel - 1.482 viewsYorum Yazın
Cildi gençleştiren maskeler

Cildi gençleştiren maskeler ile yılların izlerini silebilir, genç ve etkili bir cilt sağlığına her daim sahip olabilirsiniz. Üstelik vereceğimiz cildi gençleştiren maskeler evde kolayca yapabileceğiniz tarifleri içeriyor. Kullanılan malzemelerin tümü doğal, bitkisel ve kolay bulunabilir türden oluyor. Siz de bu yazıda vereceğimiz tarifleri uygulayın, yıllara meydan okuyun! Bu yazıda cildi gençleştiren maskeler, cildi gençleştiren botoks etkili maske, 20 yaş gençleştiren maske, 6 haftada gençleştiren maske başlıkları ilginizi çekebilir!

 

Cildi gençleştiren maskeler

Cilt yaş alma, çevre kirliliği, kötü beslenme, sigara, alkol gibi olumsuz alışkanlıklar, hareketsiz yaşam, makyaj ve kozmetik malzemelerinin etkileri ve de en önemlisi zararlı, yaşlandıran güneş ışınları ile yerçekiminin gücüne karşı duramaz! Bu durum sarkmalara, kırışıklıklara ve lekeleri neden olabilir.

Cildiniz kuru, cansız ve yaşlanmış görünebilir. Bu durumda cildi gençleştiren kremler de bazen beklediğiniz etkiyi yapmayabilir. Sizin ihtiyacınız cildi gençleştiren doğal maskeler!

 

Cildi gençleştiren doğal maskeler

Cildi gençleştiren maske tarifleri hayatınızda yeni bir dönüm olacak. Çünkü arkadaşlarınız sizdeki değişimi fark edecek ve övücü sözlerle sizi taltif edecekler.

 

Nar ile cildi gençleştirmek için maske tarifi

Nar müthiş bir yaşlanma karşıtı besindir. Bu harika meyveyi cildiniz için adeta bir iksire çevirebilirsiniz. Nasıl mı? Nar ile gençleştirici doğal maskeler hazırlamak! İşte müthiş bir tarif!

Nar ile cildi gençleştirmek için maske gerekli malzemeler:

 • İki çorba kaşığı nar taneleri
 • Bir bardak yulaf unu
 • İki yemek kaşığı bal
 • İki yemek kaşığı ayran

 

Nar ile cildi gençleştirmek için maske tarifi

Gençleştirici doğal maskeler arasında yer alan nar ile cildi gençleştirmek için maske tarifi hazırlaması kolay bir karışımdır.

Tüm malzemeleri bir mutfak robotu içerisine ekleyin ve beş dakika kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın. 20 – 30 dakika arası bekleterek ılık suyla çıkarın.

Nar C vitamini yönünden zengin olup antioksidan deposudur. Bu nedenle gençlik iksiri niteliğinde bileşiklerle doludur. Yulaf unu ve ayran bu bileşikleri balın antiseptik özelliğiyle destekler. Ortaya çıkan harika karışım cildinizdeki yılların ve yaşamın tortusunu silip atar.

Bu maske peeling etkisi de gösterebilir. Bu etkiyi artırmak ve dirsekler gibi daha sert cilt üzerinde uygulamak için toz şeker ilavesi gerekebilir.

Cildi gençleştiren maskeler-Pirinç bal süt maskesi kullananlar-Cildi gençleştiren botoks etkili maske-6 haftada gençleştiren maske-20 yaş gençleştiren maske-Japon maskeleri ve anlamları-10 yaş gençleştiren maya maskesi-Cildi gençleştiren kremler-Cildi gençleştiren doğal maskeler-Cildi genç gösteren maskeler-Cildi gençleştiren maske tarifleri-Cildi gençleştirmek için maske-Cildi gençleştiren bitkisel maskeler-Gençleştirici doğal maskeler-Yüzü genç gösteren maskeler-Yüzünüzü gençleştiren doğal maskeler-Yüzü gençleştiren doğal maskeler-Yaşlanma karşıtı maske-Yaşlanma karşıtı doğal maskeler-Yaşlanma karşıtı evde yapılan maskeler-Yaşlanma karşıtı maskeler-Yaşlanma karşıtı bitkisel maskeler

Pirinç bal süt maskesi kullananlar

Yaşlanma karşıtı maske

Yaşlanma karşıtı doğal maskeler yaparken iki madde cildinizdeki sarkmaları toparlar ve cildi ihtiyacı olan nem dengesine kavuşturur. Bu iki evde bulunan madde yumurta ve salatalıktır.

Yaşlanma karşıtı maske için gerekli malzemeler:

 • Bir yumurta beyazı
 • Bir yemek kaşığı limon suyu
 • Bir büyük boy salatalık
 • Bir ota boy elma
 • Birkaç tane nane yaprağı

 

Yaşlanma karşıtı maskeler tarifi

İşte bu yaşlanma karşıtı yüz maskesini evde yapmak için kolay adımlar! Yaşlanma karşıtı maskeler arasında yer alan yumurta akı ve salatalık maskesi dünyada yüz binlerce yaşlanma karşıtı kişi tarafından uygulanıyor.

Bir küçük boy salatalık al ve sonra rendeleyin, bu 1 yumurta beyazı, 1 yemek kaşığı limon ve limon suyu, yeterli miktarda elma ezmesi, birkaç nane yaprağı ekleyin.

Bundan sonra, yüzünüze tamamen uygulayın ve yaklaşık 20 dakika sonra suyla yıkayın. Özellikle, salatalıkta bulunan enzimler cildinize bakım yapar ve daha fazla hücre üretimini artırır.

 

Pirinç bal süt maskesi

Pirinç bal süt maskesi kullananlar bu maskeye cildi genç gösteren maskeler arasında özel bir yer ayırıyorlar. Pek çok malzeme ile cildi genç gösteren maskeler yapılabilir ama pirinç bal süt maskesi kullananlar özellikle kırışıklıkların açılmasından büyük mutluluk duyuyor.

 

Pirinç bal süt maskesi için malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı bal
 • Yarım bardak süt
 • Üç yemek kaşığı pirinç unu
 • Bir orta boy muz

 

20 yaş gençleştiren maske tarifi!

Muz, yaşlanma karşıtı proteinlerle dolu harika bir meyvedir. Özellikle, E ve A gibi zengin vitaminler, yaşlanma elementleriyle mücadelede yardımcı olur ve cildi gençleştirir. Pirinç unu cilt beyazlatma, nem dengesini sağlama ve cilt kırışıklıklarının açılmasında etkili oluyor. Ayrıca kolajen üretimini artırıyor, cilt lekeleri ile mücadele ediyor.

Sütün cilde faydaları ise neredeyse saymakla bitmiyor. Bu tarif o kadar ilgi görüyor ki 20 yaş gençleştiren maske olarak ün salmış durumda. Elbette 20 yaş gençleştiren maske çok iddialı bir tanımlama ama haklılık payı da yok değil elbette!

Bir orta boy muz alın ve püre haline getirin, üzerine bal, süt (krema da olabilir) ve pirinç unu ilave edin.

Daha sonra, bu bileşenlerin hepsini bir arada karıştırın ve sürülebilir bir macun oluşturun.

Daha sonra, cildinize uygulayın ve yarım saat bekleyin ve ılık su ile durulayın. Bu yüz maskesi, kırışıklıkları ve ince çizgileri de azaltabilir. Cildin nem dengesi üzerinden inanılmaz etkileri olabilir!

 

Cildi gençleştiren botoks etkili maske tarifi

Cildi gençleştiren doğal maskeler arasında şimdi vereceğimiz tarif ile gençliğiniz ve enerjiniz katlanacak! İngilizcede pick-me-up olarak bilinen kavramda olduğu gibi cildi gençleştiren botoks etkili maske tarifi sizi yukarıya çekecek, yılları geriye saracak! Bu cildi gençleştiren doğal maskeler tarifleri başka yerde yok!

 

Cildi gençleştiren botoks etkili maske gerekli malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı akçaağaç şurubu (Aktar ve marketlerde bulabilirsiniz)
 • Bir çorba kaşığı ılık süt
 • Üç yemek kaşığı yulaf unu

 

Cildi gençleştiren botoks etkili maske yapımı

Saf akçaağaç şurubu, serbest radikal hasarını onarmaya ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı olabilecek antioksidan yüklü bileşiklerle yüklenir. Akçaağaç şurubu tam bir yaşlanma karşıtı maddedir.

Yüzünüzü gençleştiren doğal maskeler arasında yer alan bu tarif kolay hazırlanabiliyor. Büyük etkisi yanında kolay yapımı yüzünüzü gençleştiren doğal maskeler arasındaki akçaağaç şurubu maskesini benzersiz kılıyor.

Bir çorba kaşığı ılık süt ve 1 çorba kaşığı akçaağaç şurubu karıştırın. 3 yemek kaşığı ince öğütülmüş yulaf ekleyin; tekrar karıştır. Yüzünüze hafifçe masaj yapın, 20 dakika kadar bekletin, durulayın ve bir nemlendirici ile devam edin.

 

10 yaş gençleştiren maya maskesi

10 yaş gençleştiren maya maskesi yapmak için yanınızda bir kişi bulunması işinizi kolaylaştırabilir.

10 yaş gençleştiren maya maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir paket yaş maya
 • Bir çay kaşığı limon suyu
 • Bir bardak dolusu buz
 • Bir bardak su
 • Bir kesilebilecek tülbent
 • Sıcak kompres için havlu

 

10 yaş gençleştiren maya maskesi tarifi

Bu makalede yüzü genç gösteren maskeler ve yaşlanma karşıtı evde yapılan maskeler tarifleri veriyoruz. Şimdi okuyacağınız tarif her iki segment için de kullanılabiliyor. Yani yaş maya maskesi, yaşlanma karşıtı evde yapılan maskeler ve yüzü genç gösteren maskeler arasında yer alıyor.

Bu maskeyi uygulamak için iki aşama gerekiyor. Birinci aşamada yüzü cilt için en gerekli bileşikler arasında yer alan B vitamini, potasyum ve protein yönünden besleyip doygunluğa ulaştırmak hedefleniyor.

Bunun için öncelikle arıtılmış su ve limon suyu karışımı ile cilt temizliği yapılıyor. Daha sonra yaş maya yine bir miktar arıtılmış su ile krem kıvamına getiriliyor. Krem kıvamına gelen yaş maya maskesini dekolte, göz çevresi, boyun, göz altı dahil hassas bölgeler dahil sürün. Bu maskenin göz çevresinde kullanılması yüzü gençleştiren doğal maskeler arasında popüler olmasını sağlıyor.

Yüzü gençleştiren doğal maskeler arasında yaş maya maskesi ile 10 yaş gençleşme arayışı bulunuyor. Etkilemesi istenilen tüm cilt bölgelerine sürün. Maskenin üzerini gazlı bez veya bir tülbentle kapatın. Daha sonra sıcak suya sokup sıktığınız havluyu yaklaşık 20 dakika boyunca defalarca yüzünüze yaş maya maskesinin üzerine bastırıp kaldırın.

Cildi 10 yaş gençleştiren maya maskesi tarifinin ikinci aşamasında ise buz kompresi yapılıyor. Buzları cilt sıkılaştırma, gözenek küçültme ve sarkmaları toplama amacıyla dekolte, boyun, göğüs dahil maske uyguladığınız bölgelere dairesel hareketlerle sürün. Buzu doğrudan cilde uygulayabileceğiniz gibi bir gazlı beze sararak da kullanabilirsiniz.

Son olarak cildi gençleştiren kremler kullanabilirsiniz. Bu aşamada cildi gençleştiren kremler, zeytinyağı veya susam yağı kullanarak cildinize masaj yapın.

Maskeyi 15 günlük sürelerle tekrarlayabilirsiniz.

 

Cildi gençleştiren Japon maskeleri ve anlamları

Cildi gençleştiren Japon maskeleri ve anlamları kavramında temel olarak kullanılan malzeme pirinçtir. Pirinç ve pirinç unu maskeleri ile Japonlar cilt gençleştiriyor.

Cildi gençleştiren Japon maskeleri ve anlamları arasında pirinç kullanarak elde edilebilecek faydalar şunlardır:

 • Cilt temizleme etkisi
 • B vitamini açısından zenginlik
 • İçeriğindeki inositol maddesi ile kırışıklıkları açması, ince ve narin ciltlerde bile pürüzsüz bir cilt vat etmesi
 • Ciltteki ölü derileri temizlemesi
 • Sivilcelerle ve cilt lekeleri ile mücadele etmesi

 

 

6 haftada gençleştiren maske

Yaşlanma karşıtı bitkisel maskeler yaparken etkisini ısrarlı takiple gösteren maskeler de bulunuyor. Şimdi vereceğim maskeyi haftada bir olmak üzere uygularsanız 6 haftada gençleştiren maske etkisini tam olarak görebilirsiniz.

 

6 haftada gençleştiren maske için malzemeler:

 • Bir avuç olgunlaşmış kiraz
 • İki çay kaşığı kil
 • 3 damla gül suyu

 

6 haftada gençleştiren maske yapımı

Cildi gençleştiren bitkisel maskeler arasında bu maskenin ayrı bir yeri bulunuyor. Çünkü cildi sıkılaştıran bu maske anti aging özelliğiyle uygulanmaya devam edildikçe etkisini artırıyor.

Yaşlanma karşıtı yüz maskesi için cildi gençleştiren bitkisel maskeler arasında yine kolay uygulanabilen bir formülü veriyoruz.

Olgun kirazları alın ve daha sonra bir öğütücüde alın. Bu bir macun haline geldiğinde, onu bir küçük kap içine dökün ve daha sonra dolu 2 çay kaşığı kil ekleyin.

Bundan sonra, çözeltiye 3 damla gül suyu ekleyin. Sonra iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın.

Bu maske yaklaşık 20 dakika bekletilmeli ve en son olarak soğuk su ile çıkarılmalıdır. Yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmanın yanı sıra cildin canlanmasına yardımcı olan harika bir cildi gençleştiren bitkisel maskeler serisidir.

 

The post Cildi gençleştiren maskeler appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!