Çay ağacı yağı sivilce tedavisi

Kategori: Genel - 1.556 viewsYorum Yazın
Çay ağacı yağı sivilce tedavisi

Çay ağacı yağı sivilce tedavisi ile cildinizi 20’li yaşlara döndürmek ve genç yaşta iseniz etkili bir pürüzsüzlük için bitkisel mucizedir. Burada mucize kelimesini bilinçli kullanıyoruz. Çünkü bu yağ bazı antibiyotiklere dayanıklı bakterilerle bile mücadele edebilen güce sahiptir. Çay ağacı yağı sivilce tedavisi dışında çay ağacı yağı kremi, çay ağacı yağı sabunu, çay ağacı merhemi gibi formlarda da kullanılabiliyor. Bu yazıda çay ağacı yağı nelere iyi gelir, çay ağacı yağı kullananlar ve yorumları, çay ağacı yağı vajinada nasıl kullanılır, çay ağacı yağı saç için nasıl kullanılır öğrenebilirsiniz. Benzersiz bir sağlık ve gençlik deneyimi için çay ağacı yağını keşfedin!

 

Çay ağacı yağı neye iyi gelir?

Soruyu şöyle sorsak daha iyi olabilir: Çay ağacı yağı nelere iyi gelmez? O kadar çok faydası var ki! Aşağıda bazı faydalarını başlıklar altında detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bu başlıklarda çay ağacı yağı nasıl kullanılır tarifleri bulabilirsiniz. Burada özetle çay ağacı neye iyi gelir, çay ağacı yağı ne işe yarar sorularının alt maddelerini bulabilirsiniz. İşte çay ağacı yağı ne işe yarar sorusuna verilebilecek temel cevaplar!

Çay ağacı yağı nelere iyi gelir? Çay ağacı yağı faydaları nelerdir?

 • El temizleyici olarak doğal bir çözümdür.
 • Etkili bir böcek kovucudur.
 • Yanık tedavisinde de kullanılabilir.
 • Doğal deodorant olup çevreye zarar vermez.
 • Tırnak diplerindeki kütikülleri yumuşatır.
 • Yaraların iyileşmesinde çok başarılı olduğu özellikle çay ağacı yağı kullananlar tarafından dile getiriliyor.
 • Çay ağacı yağı sivilce ve akne ile savaşır.
 • Çay ağacı yağı faydaları nelerdir sorusunun efsane cevaplarından biri tırnak mantarları için mükemmel bir alternatif olmasıdır.
 • Çay ağacı yağı faydaları içerisinde kimyasal içermeyen ağız çalkalama ve gargara suyu olarak kullanılabilir olmasını unutmamak gerekiyor. Elbette suyla seyrelterek kullanılmalıdır.
 • Cilt iltihaplarını yatıştırır, tedavi edebilir.
 • Kepek önleyicidir.
 • Çay ağacı yağı kullananlar ayak kokusunu giderdiğini belirtiyor.
 • Sedef hastalığını rahatlatır.
 • Çay ağacı yağı nelere iyi gelir sorusunun bir cevabı da uçukları iyileştirmesidir.

 

Çay ağacı yağı sivilce ve akne için nasıl kullanılır?

Öncelikle çay ağacı yağı nedir açıklayalım. Çünkü bu konuda bazı kafa karışıklıkları bulunuyor. Çay ağacı yağı çok uzaklardan neşet etmektedir. Avustralya’ya özgü bir ağaç olan Melaleuca alternifolia ağacıdır. Bu ağaç yeşil çay ve oolong çayı için yaprakları kullanılan ağaç ile karıştırılıyor. Oysa oolong çayı ağacı tamamen başka bir bitkidir.

Çay ağacı yağı sivilce için güçlü, doğal ve etkili bir silahtır. Yapılan bilimsel araştırmalarda sivilce ve akneyi iyileştirici etkisi görülmüştür.

Örneğin akne lezyonlarına % 5’lik bir çay ağacı kremi uygulanarak sonuçlar gözlenmiştir. Bu çalışmada sivilce ve akne sayısında, şiddetinde altı kat azalma tespit edilmiştir. Şimdi gelelim çay ağacı yağı nasıl kullanılır sorusunun cevaplarına!

 

Çay ağacı yağı sivilce için nasıl kullanılır?

Basit bir uygulama ile sivilcelere ve aknelere müdahale edebilirsiniz. Bir damlalık kullanarak 5 damla çay ağacı yağını 30 damla jojoba yağı ile seyreltin. Pamuklu çubuk kullanarak sivilce ve aknelerin üzerine bir veya iki kez sürün.

Çay ağacı yağı sivilce ve akne için en etkili ilaç benzoil peroksit gibi etki edebilir. Benzoil peroksit içeren kremler nasıl sivilce tedavisinde önemli başarı gösteriyorsa benzer bir etkiyi çay ağacı yağı sivilce tedavisinde de görebilirsiniz.

Yüzünüze doğrudan uygulamayın. Seyrelterek kullanmak, uçucu yağlarla seyreltmek her zaman çok iyidir. Aşırı kullanımı ciltte kuruluğa neden olabilir. Yüzünüze genel olarak uygularsanız güneş ışınlarından uzak durun.

 

Çay ağacı yağı sivilce tedavisi (çay ağacı yağı sivilcelere nasıl uygulanır)

Çay ağacı yağı sivilce kullanımı için başka bir tarif daha verelim. Çay ağacı yağı sivilce nasıl kullanılır? Yapacağınız çay ağacı yağı sivilce kullanımı formülü için gerekli malzemeler şunlardır:

 • 10 ml çay ağacı yağı
 • 30 ml Jojoba yağı
 • 10 ml limon yağı
 • 10 ml lavanta esansiyel yağı

 

Çay ağacı yağı sivilce tedavisi için çay ağacı yağı nasıl kullanılır?

Çay ağacı yağı sivilcelere nasıl uygulanır? Çay ağacı yağı faydaları arasında önemli bir yer tutan sivilce tedavisi için yukarıdaki malzemeleri karıştırarak elde edeceğiniz karışımı sivilce üzerine günde iki kez sabah ve akşam uygulayın. Üç gün uyguladıktan sonra inanılmaz etkiyi gözlerinizle görebilirsiniz. Çay ağacı yağı sivilce lekeleri üzerinde de etkilidir. Çay ağacı yağı sivilce kullananlar tarafından en etkili kremler kadar işe yarar olarak gösteriliyor.

Çay ağacı yağı sivilceye iyi gelirmi? Çay ağacı yağı ve sivilce tedavisi kolay ama etkili bir yöntemdir. Bu çay ağacı yağı ve sivilce tedavisi etkisini çok kısa sürede gösteriyor. Özellikle ergenlik sivilceleri üzerinde de etkisini belirtmek gerekiyor. Temizleyici etkisi nedeniyle ergenlerin sivilce ile temas ederek yaygınlaşmasını da engelleyebilir.

Çay ağacı yağı sivilce izleri

Çay ağacı sivilce tedavisi yanında sivilce izleri için çay ağacı yağı da kullanılabilir. Çay ağacı yağı sivilce izlerini geçirir mi? Sivilce izleri için çay ağacı yağı kullanımı nasıl yapılır? Çay ağacı yağı sivilce izleri için de etkilidir. Çay ağacı yağı sivilce izleri maskesi yapabilirsiniz. İşte sivilce izleri için çay ağacı yağı maskesi tarifi!

Çay ağacı yağı sivilce izleri maskesi gerekli malzemeler

 • 5 damla çay ağacı yağı
 • 10 damla biberiye yağı
 • 10 damla gül yağı
 • 10 damla papatya yağı
 • 10 damla portakal çiçeği yağı
 • 20 damla Hindistan cevizi yağı
 • İki tatlı kaşığı organik bal

 

Çay ağacı yağı sivilce izleri için nasıl uygulanır?

Sivilce izleri için çay ağacı yağı kullanımı şu şekilde yapılabilir. Yukarıdaki malzemeleri iyice karıştırın. Sivilce ve sivilce izleri üzerine bir pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın. 10-20 dakika bekletin ve suyla durulayın. Günde üç kez yapabilirsiniz.

Çay ağacı yağı sivilce lekelerine iyi gelirmi veya çay ağacı yağı sivilce izlerini geçirir mi sorusunun cevabını siz gözlerinizle görerek verin! Sivilce için çay ağacı yağı kullananlar arasına katılarak doğanın mucizelerine şahit olun.

Çay ağacı yağı sivilce faydaları arasında sivilceyi kurutması, akneyi tedavi etmesi, sivilce izlerini gidermesi ve ciltteki tahrişi yatıştırması sayılabilir. Elbette çay ağacı yağı sivilce faydaları bunlarla sınırlı değildir.

Sivilce lekeleri için çay ağacı yağı kullanmak doğal bir seçimdir. Leke giderici kozmetik ürünlerin yüksek fiyatları yanında sivilce lekeleri için çay ağacı yağı tercihi ekonomik açıdan da cazip bir seçimdir.

Bu arada çay ağacı yağı sivilce yapar mı sorusuna da değinmek istiyoruz. Gerçekten çay ağacı yağı sivilce yapar mı? Yapmaz! Ancak bazı durumlarda çay ağacı yağı kullanımında yeterli hijyen sağlanmazsa sivilcelerin ciltte yayılması olabilir. Bu durum çay ağacı yağı sivilce yapar mı endişesini oluşturuyor.

 

Çay ağacı yağı kremi

Çay ağacı yağı kremi ticari ürün olarak farklı markalar tarafından sunuluyor. Bu markalar Çay ağacı yağı kremi ile ciltte güçlü bir bariyer ve koruyucu etki vaat ediyor. Çay ağacı yağı kremi faydaları arasında cilt için pürüzsüzlük ve iyileştirici etkileri yanında böcek sokmaları gibi yan faydalarını da sıralayabiliriz.

Çay ağacı yağı kremi yanında benzer içeriklere sahip kozmetik ürünler olarak çay ağacı yağı sabunu da kullanılabilir. Çay ağacı yağı sabunu hem yüz temizleme etkisi hem de sivilce ve akne ile mücadelesi nedeniyle bir taşla iki kuş vurmak için idealdir.

Çay ağacı yağı merhemi olarak da isimlendirilebiliyor. Çay ağacı yağı merhemi de cilt sorunlarının tedavisi için doğrudan cilde günde iki kez kullanılabiliyor.

Çay ağacı yağı merheminin faydaları arasında ciltteki enfeksiyon, kızarıklık, tahriş, sivilceler ve mantarlarla mücadele etmesi sayılabilir. Bununla birlikte makyaj kalıntılarının temizlenmesi ve cildin rahat nefes alması da çay ağacı yağı merhemi faydaları arasındadır.

Çay ağacı yağı merhemi faydaları bunlarla sınırlı değildir. Çay ağacı yağı merhemi ne işe yarar? Akne, sivilce, yüz ve cilt lekeleri ile mücadele eder. Çay ağacı yağı merhemi ne işe yarar? Kaşıntı, çeşitli cilt kusurları, böcek sokmaları etki alanındadır.

 

Çay ağacı yağı yüze nasıl kullanılır?

Çay ağacı yağı fiyatı

Çay ağacı yağı al ve cilt ile ilgili pek çok sorundan kurtul! Çay ağacı yağı fiyatı için referans olarak 20 ml şişe ambalajda 15-35 TL aralık verilebilir. Çay ağacı yağı fiyatı için çay ağacı yağı serumu fiyatı ise 35-50 TL aralığında farklı markalarda değişkenlik gösterebiliyor.

Çay ağacı yağı satın al kararı verdiğinizde içeriğinin seyreltilmemiş olmasına dikkat edin. Çünkü bazı ürünler seyreltilerek solüsyon, sprey olarak da satılabiliyor. Bu nedenle okurlarımızın bir bölümü özellikle çay ağacı yağı eczane fiyatı soruyorlar. Organik çay ağacı yağı eczane fiyatı 15 ml için 60 TL7yi buluyor.

Çay ağacı yağı al hem cilt hem de genel sağlık faydalarından yararlan.

 

Çay ağacı yağı nerede satılır?

Çay ağacı yağı nerede satılır sorusunun satış noktaları eczaneler, aktarlar, internet siteleri, bitkisel ürün mağazaları ve kozmetik mağazalarıdır. Çay ağacı yağı eczanede satılırmı? Bu sorunun yani çay ağacı yağı eczanede satılırmı sorusunun cevabı ‘evet’tir.

çay ağacı yağı-çay ağacı yağı sivilce-çay ağacı yağı kremi-çay ağacı yağı kullananlar-çay ağacı yağı nasıl kullanılır-çay ağacı yağı ne işe yarar-çay ağacı yağı sabunu-çay ağacı yağı vajinada nasıl kullanılır-çay ağacı yağı kullanımı-çay ağacı yağı nelere iyi gelir-çay ağacı yağı saç-çay ağacı yağı zararları-çay ağacı yağı nerede satılır-çay ağacı yağı neye iyi gelir-çay ağacı yağı yüze nasıl kullanılır-çay ağacı yağı mantar-çay ağacı yağı satın al-çay ağacı yağı kremi faydaları-çay ağacı yağı tonik yapımı-çay ağacı yağı tırnak mantarı-çay ağacı yağı al-çay ağacı yağı eczane fiyatı-çay ağacı yağı faydaları nelerdir-çay ağacı yağı eczanede satılırmı

çay ağacı yağı kullananlar

 

Çay ağacı yağı vajinada nasıl kullanılır?

Çay ağacı yağı vajinada nasıl kullanılır sorusunun ilk şekli vajinal mantarlar içindir. Çay ağacı yağı genital enfeksiyonlarda da işe yarıyor. Özellikle tedavisi zor olan ve kronik hale gelmiş genital enfeksiyonlarda kullanılabilir.

Genital enfeksiyonlarda veya mantar tedavisinde çay ağacı yağı vajinada nasıl kullanılır? Çay ağacı yağını seyreltmeden kesinlikle vajina içerisine damlatarak veya bir pamuk yerleştirerek kullanmayın. Bu vajinal bölgenin tahriş olmasına, yanmasına, ağrıya ve baş dönmesine neden olabilir.

Doğru kullanım şekli su ile seyrelterek sabah ve akşam idrardan sonra vajina içerisine beş damlaya kadar damlatarak kullanabilirsiniz.

Bir diğer çay ağacı yağı vajinada nasıl kullanılır sorusuna cevap olan yöntem ise bir tampona seyreltilmiş çay ağacı yağını damlatarak vajinaya yerleştirmektir. Bu durumda gün boyunca tampondaki çay ağacının işlevini yerine getirmesini bekleyebiliriz. Akşam ise çay ağacı yağı emdirilmiş tamponu yenileyebilirsiniz.

Bir diğer yöntem de küvet veya bir leğen içerisine su koyarak çay ağacı yağı, kekik yağı veya karahindiba yağı damlatarak (Tercihen her birinden 10 damla) üzerine oturmaktır.

Çay ağacı yağı vajina kokusu için de kullanılabilir. Çay ağacı yağı banyosu olarak da adlandırılan yöntemle vajina kokusuyla mücadele edebilirsiniz. Çay ağacı yağı vajina kokusu için kullanılacaksa bir ılık su dolu küvete veya leğene 10 damla çay ağacı yağı ile bir bardak elma sirkesini koyup üzerine oturun. Birkaç uygulamadan sonra farkı hissedeceksiniz!

Unutmayın çay ağacı yağı vajina için doğanın bir armağanıdır!

 

Çay ağacı yağı genital siğil tedavisi

Çay ağacı yağı siğil tedavilerinde etkilidir. Vücutta çıkan tüm siğiller için çay ağacı yağı kullanılabilir. Siğillerin oluşmasına neden olan HPV’yi baskılayan bir madde sayesinde çay ağacı yağı siğillere karşı etkili oluyor. Terpinen 4-OL olarak bilinen bu madde siğil oluşumunu engelliyor, mevcut siğillerin yok olmasını sağlıyor.

Çay ağacı yağı ve genital siğil tedavisi için bir pamuklu çubuk veya doğrudan seyreltilmiş çay ağacı yağını siğilin üzerine uygulayın. Bu tedaviyi siğil geçinceye kadar günde üç kez tekrarlayın.

 

Çay ağacı yağı saç için faydaları

Çay ağacı yağı saç için büyük faydalar sunuyor. Saç derisinin sağlığı ve enfeksiyonlardan korunmasında büyük görev yapıyor. Saç dökülmesini engelliyor.

Saç bitlerine karşı etkili oluyor. Kepeği engelliyor. Saçın uzamasını teşvik ediyor. Saça canlılık ve hacim katıyor.

Çay ağacı yağı kullanarak ev yapımı saç bakım şampuanı yapabilirsiniz. Bu amaçla aloe vera jeli, Hindistan cevizi sütü ve lavanta yağını portakal çiçeği yağı ile karıştırın. İçerisine 1/3 oranında zeytinyağı ekleyin ve güvenle kullanın.

 

Çay ağacı yağı tonik yapımı

Evde tonik yaparken kullanabileceğiniz harika malzemelerden biri çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı tonik yapımı için temizleme ve besleyicilik özelliğiyle mükemmel bir bileşiktir.

Çay ağacı yağı tonik yapımı için gerekli malzemeler:

 • Yarım bardak demlenmiş yeşil çay
 • Çeyrek su bardağı elma sirkesi
 • Çay ağacı yağı 5 damla
 • Lavanta yağı 5 damla

Çay ağacı yağı tonik yapımı için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bir küçük şişeye koyun. Bir gün sonra tonik kullanıma hazırdır!

 

Çay ağacı yağı mantar tedavisi

Çay ağacı yağı mantar tedavisinde sağladığı başarıyla tüm dünyada haklı bir üne sahiptir. Bu yağ parazitleri ve mantarları öldürme yeteneğine sahiptir. Bu özelliğiyle çay ağacı yağı mantar için ayak tırnağı mantarı, ayak mantarı, saçkıran ve diğer mantar türleri üzerinde etkilidir.

Çay ağacı yağı tırnak mantarı için nasıl kullanılır? Bir pamuklu çubuğa çay ağacı yağını seyreltilmiş olarak damlatın. Kekik yağı ekleyin. Bu karışımı çay ağacı yağı tırnak mantarı tedavisi için günde iki kez bir ay boyunca yapın. Mantarlara karşı savaşı kazanabilirsiniz!

 

Çay ağacı yağı nasıl seyreltilir?

Bütün tariflerde çay ağacı yağını seyreltin diyoruz. O halde çay ağacı yağı nasıl seyreltilir açıklayalım. Çay ağacını su ekleyerek seyreltebilirsiniz. Ayrıca kekik yağı, lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı, okaliptüs yağı, limon yağı gibi taşıyıcı yağlarla da seyreltebilirsiniz.

Kullanacağınız bölge ve amaçladığınız işleve göre seyreltici bitkisel yağları tercih edin.

 

Çay ağacı yağı zararları

Çay ağacı yağı yan etkileri bakımından güvenilir bir bitkisel yağdır. Bazı dikkat edilmesi gereken durumlar ise şunlardır:

 • Hassas ciltlerde reaksiyona sebep olabilir. Önce küçük alanlarda deneyin.
 • Gözünüze kaçmasını engelleyin. Kontak lenslerden uzak tutun.
 • Ciltte yanmaya neden olabilir. Seyreltilerek kullanılmalıdır.
 • % 10’un üzerindeki konsantrasyonlarda dermatit reaksiyonları görülebilir.

 

The post Çay ağacı yağı sivilce tedavisi appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Çay ağacı yağı sivilce tedavisi (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Çay ağacı yağı, akne ve diğer rahatsızlıkları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan alternatif bir cilt ilacıdır. Cilde doğrudan uygulanabiliyor. […]