Buz maskesi ile genç bir cilt!

Kategori: Genel - 1.504 viewsYorum Yazın
Buz maskesi ile genç bir cilt!

Buz maskesi ya da yüze buz sürmek sivilce ve akne tedavisi başta olmak üzere kırışıklık giderici olarak da işe yarıyor. Buz maskesi olarak bilinen uygulama (ice mask) suyun buz küpü haline getirilmesine dayanıyor. Bu işlem yapılırken yeşil çay buz küpü, sodalı buz, limonlu maydanoz suyu buz maskesi gibi tarifler yapılabiliyor.

 

Buz maskesi nasıl yapılır?

Bir buz küpü sivilceleri, güneş yanığı ve deri iltihaplanmasını yatıştırır. Kızarıklık ve şişmeyi azaltır ve acıyı hissizleştirir. Buz küpleri içeren yüz masajı dolaşımı artırarak cildinizi aydınlatabilir. Sütlü veya salatalık küpler bile cildi pul pul dökebilir. Kabarık gözleri rahatlatmak için anında rahatlamak için yeşil çay buz küpleri hazırlayın. Buz küpleri ayrıca cildi sıkıştırarak kırışıklıkları önleyebilir. Ayrıca makyaj için pürüzsüz bir yüzey oluşturacaktır.

Buz küpleri ile cilt bakımı yapabilir cildinizi mükemmel biçimde ve doğal olarak gençleştirebilirsiniz.

Yüz maskesi nasıl yapılır? Öncelikle içeriğinde kullanmak istediğiniz malzemeyi belirleyin. Yalnızca su ile de yapabilirsiniz. Aşağıda hangi cilt bakımı için buz maskesi nasıl yapılır görebilirsiniz.

 

Cildine buz uygulayanlar

Cildine buz uygulayanlar şu faydaları elde edebilir:

 • Sivilceleri ve iltihaplanmayı azaltır.
 • Buz maskesinin cilde faydaları arasında kan dolaşımı artırmak da vardır.
 • Güneşlenmenin ve güneş yanığının etkisini yatıştırır.
 • Göz altı torbaları ve şişmiş göz çevresini azaltır.
 • Cildin peeling etkisiyle (Buz peeling) soyulmasında görev yapar.
 • Kırışıklıkların görünümünü azaltır ve geciktirir.

Yüze buz sürmek kadınlar kulübü gibi platformlarda da sıklıkla konu ediliyor. Buz maskesi faydaları cildin yenilenmesi ve canlandırılması gibi cilt tonunun dengelenmesi de dahil pek çok işe yarayabilir.

 

Yüze buz sürmek sivilce maskesi

Buz küplerinin en popüler kullanımlarından biri akne içindir. Sonuçta bir sivilce küçük bir yaralanmadır. Yüze buz sürmek sivilce maskesi olarak özellikle kızarıklık ve şişlikleri sakinleştirir. özellikle kistik akne varsa daha etkili olur. Ağrıyı, iltihapları uyuşturduğu şekilde rahatlatabilir.

Bununla birlikte, sivilcelerin hassas ve bakterilerle dolu olduğunu unutmayın. Akne için yüz üzerine bir buz küpü uygularken dikkatli olun.

 

Limonlu buz maskesi ile sivilcelere son!

Limon parçaları veya limonu sıkarak dondurursanız limonlu buzlu maske yapmış olursunuz. Bu maskeyi kullanmak için yüzünüzü yıkayın ve bir havluyla kurutun. Buz küpünü temiz bir kağıt havlu içine sarın veya plastik bir torbaya yerleştirin. Tam olarak akne üstüne 1 dakika yerleştirin. 5 dakika ara verin ve gerekirse baştan başlayın. Alerjik olmadığınız herhangi bir yağ kullandıysanız, kullanmadan önce küpü örten bezin üzerine bir damla ekleyin.

Alternatif buz maskesi nasıl yapılır? Alternatif olarak, etkilenen bölgelere aloe vera, portakal veya limon buz küpleri kullanarak nazik bir masaj yapabilirsiniz. Cildinize en uygun olanı seçin.

 

Buzlu göz maskesi

Buzlu göz maskesi şiş ve yorgun gözlerin kendine gelmesi için mükemmel bir çözümdür. Göz altı torbalarının ve kahverengi göz altı halkalarının yatıştırılmasında da etkilidir.

Buzlu göz maskesi herhangi bir şekli, şişirilmiş veya yorgun gözler için şaşırtıcı bir çaredir. Ve bunlar arasında sade buz küpleri veya süt veya yeşil çaydan yapılmış olanlar bulunur. Bununla birlikte, göz çevresindeki cilt hassas olduğundan, küpler uzun süre kullanılmamalıdır.

Buz maskesi nasıl uygulanır? Sade su, yeşil çay veya süt kullanarak buz küpleri yapın. Yüzünüzü yıkayın ve kurutun. Buz küplerini bir kağıt havlu veya plastik torbaya sarın. Kısa süre gözlerindeki küplere hafifçe bastırın. Bir kez bittiğinde, havluyla cildi kurutun.

Jel buz göz maskesi de alarak bu uygulamayı yapabilirsiniz. Jel buz göz maskesi hem soğuk hem sıcak uygulama için uygundur. Buz maskesi satın al kararı verip evde dondurarak jel maskeyi elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Buz maskesi fiyatı göz dinlendirici jem maske olarak yaklaşık 5-10 TL aralığında fiyatlara satılıyor.

 

Buz maskesinin yararları

Cilt için sütlü buz küpleri de yapabilirsiniz. Buz maskesinin yararları arasında inanılmaz etkili olanlar da bulunuyor.

Ucuz bir yüz bakımı için, cilt için sütlü buz küpleri yapın. Sütteki laktik asit ölü hücreleri temizleyecek ve tazeleyecektir. İlave eksiltme gücü için saflaştırılmış salatalık veya yaban mersini ekleyebilirsiniz. Cildinize bir cilt toplama ve germe etkisi sağlayabilirsiniz.

 

Yeşil çay buz küpü

Yeşil çay buz küpü yapan bir ziyaretçimizin tarifini yayınlıyoruz: “Yeşil çay benim yüz favorimdir. Gerçekten iyi miktarda antioksidan içeren bu bitki örtüsü, kabarık gözleri ve yüz kızarıklıklarını gidermek için mükemmel bir reçetedir. Kesinlikle, bu mucize bitkisinin cilt faydaları üzerine yüzünüzü parlatmak için durulanmış yeşil çay kullanabilirsiniz, ancak buzlu yeşil çay küpleri cilde daha da etkilidir. Aynı zamanda şişme, koyu halkalar iyileşmeye ve göz çevresindeki ekstra sıvıyı azaltmaya yardımcı olacaktır. Mükemmel bir uyandırma çağrısı yapmıyor mu?”

Yeşil çay buz küpü nasıl yapılır?

 • Bir bardak su
 • Yeşil çay yaprakları

Yeşil çay buz küpü tarifi

Cilde buz maskesi yapmak için 1 bardak suyu tencerede kaynatın.2 yemek kaşığı yeşil çay yaprağı ilave edin. 10 dakika demlenmesini bekleyin.

Soğumasını bekleyin. Soğutulduktan sonra, filtrelenmiş yeşil çay sıvısını buz kabına dökün ve kusursuz katı küp biçimine gelene kadar dondurun.

Buz maskesi nasıl uygulanır? Daha sonra cildinize bir beze sararak bir müddet sonra doğrudan buz yüz maskesi uygulayabilirsiniz.

buz maskesi-sodalı buzun cilde faydaları-buz maskesi zararları-cildine buz uygulayanlar-yeşil çay buz küpü-yüze buz sürmek sivilce-buz küpleri ile cilt-yüze buz sürmek kadınlar kulübü-buz maskesi nasıl yapılır-sodalı buz maskesi-buzlu göz maskesi-buz maskesi satın al-jel buz göz maskesi-buz yüz maskesi-limonlu buz maskesi-buz maskesinin yararları-cilde buz maskesi-buz maskesi nasıl uygulanır-buz maskesi yapanlar-buz maskesinin cilde faydaları-buz maskesi fiyatı-buz maskesi faydaları-ice age masken

sodalı buzun cilde faydaları

 

Sodalı buzun cilde faydaları

Maden suyunu buz kalıplarına dökerek dondurup müthiş bir cilt beyazlatma ve sıkılaştırma maskesi yapabilirsiniz.

Sodalı buzun cilde faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

 • Sodalı buz maskesi cildi ferahlatır.
 • Sodalı buz maskesi yapanlar pürüzsüz bir cilt elde edebilirler.
 • Bu maske cildi sıkılaştırır ve gergin bir hale getirir.
 • Sodalı buz anti aging özellikli mineraller içerdiğinden pek çok yaşlanma karşıtı fayda sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır ve cildi besler.
 • Gözeneklerin sıkılaştırılmasında görev yapar.
 • Sodalı buz maskesinin cilde faydaları arasında kırışıklık oluşumunu azaltması da sayılmalıdır.
 • Sodalı buzlu maske cildin nem ve renk dengesine katkıda bulunur.

 

Buz maskesi zararları

Doğru uygulamada buz maskesi zararları olarak anlatılabilecek durumlar pek azdır. Buz maskesi içeriğindeki maddelere karşı duyarlılık risk oluşturabilir.

Buz yüz maskesi zararları sonucu oluşmaması için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

 • Buz küplerini yüzünüze 5 dakikadan daha fazla sürmeyin, bu durum durumu daha da kötüleştirebilir.
 • Doğrudan buz küpleri kullanırsanız, cildinizin altında hassas kılcal damarlar kopabilir, bu nedenle temiz bir bezle sarmalaman önerilir.
 • Bu yöntemin yanı sıra, günümüzde piyasadaki en iyi yüz ürünlerini kullanmanız önerilir.

 

The post Buz maskesi ile genç bir cilt! appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!