Bıttım sabunu cilde faydaları ile genç cilt!

Kategori: Genel - 1.200 viewsYorum Yazın
Bıttım sabunu cilde faydaları ile genç cilt!

Bıttım sabunu cilde faydaları ülkemizin hangi hazinelere sahip olduğunun ispatıdır. Bıttım sabunu geleneksel yöntemlerle üretilen bir doğal cilt bakım malzemesidir. Bu ürünün kıymetini bilmeliyiz. Milli değerimiz Bıttım sabunu konusunda bıttım sabunu saça faydaları, bıttım sabunu nasıl kullanılır, bıttım sabunu faydaları, orjinal bıttım sabunu nasıl anlaşılır konularını bu yazıda okuyabilirsiniz.

 

Bıttım sabunu nedir?

Bıttım sabunu Menengiç olarak bilinen ağacın yapraklarından elde edilen yağdan üretiliyor. Vahşi Pistacia veya Pistacia terebinthus (Menengiç), ekolojik olarak yetişen, Akdeniz ve Güneydoğu Türkiye’ye özgü küçük bir ağaçtır. Bitki, tane ve reçineli maddeler bakımından zengindir ve anti-inflamatuar olmasını içeren aromatik ve tıbbi özellikleri için kullanılır.

Sadece tüm cilt tipleri için harika değil, aynı zamanda vejeteryanlar ve et yemeyenler için de uygundur. Tüm doğal sabunlar gibi hayvanlar üzerinde de test edilmemiştir.

 

Bıttım sabunu cilde faydaları

Bıttım sabunu ve cilt faydaları arasında öncelikle kozmetik yerine tedavi edici özelliklerinden bahsedebiliriz. Bıttım sabunu hem sağlık hem kozmetik etkileriyle öne çıkıyor. Aşağıdaki listede Bıttım sabunu ve cilt faydaları ile ilgili maddeleri okuyabilirsiniz. Siz de bıttım sabunu cilt kullananlar arasına katılmak istiyorsanız işte gerekçeleriniz!

 • Bıttım sabunu Antiseptik özelliklerinden dolayı egzama, mantar, akne, yaraların tedavisi için kullanılabilir.
 • Cildin ipeksi pürüzsüz hal alması ve tazelenmesi için yumuşak köpük üreten etkili bir temizlik maddesidir.
 • Bıttım sabunu cilt dokusunun yenilenmesini ve doğal nem dengesinin düzenlenmesini destekler. Bıttım sabunu kullananlar ciltlerini çevre kirliliği gibi yaşlandırıcı etkilere karşı korumaya alabilirler.
 • Cildinize zararlı olabilen serbest radikalleri nötralize eden yüksek kaliteli antioksidanlar açısından zengindir. Bu özellikleriyle anti aging yani yaşlanma karşıtı etkisine sahiptir.
 • Anti-iltihabik etkilere sahip maddeler açısından zengindir.
 • Bıttım sabunu cilt kullananlar şu faydaları elde edebilir: Kuru cildi rahatlatır, yara izlerini ve koyu lekeleri azaltır, kırışıklıkları en aza indirir, makyajı kolayca kaldırır, sedef, egzama ve akne gibi yaygın cilt koşullarına yardımcı olur ve cildin kızarıklıklarını tedavi eder.
 • Ergenlik sivilceleri dahil sivilce için etkili bir doğal üründür.
 • Bıttım sabunu kullananlar derideki kaşıntı ve kızarıklıkları yok eder.
 • Gözeneklerin açılması ve cildin daha iyi oksijenle beslenmesi sayesinde daha genç bir cilt vaat eder.
 • Fazla kilolu olanlarda veya dar giyinenlerde ya da sıcak ortamda çalışanlarda görülebilen erişkin pişiğinin önlenmesinde işe yarayabilir.
bıttım sabunu cilde faydaları-bıttım sabunu faydaları-bıttım sabunu kullananlar-bıttım sabunu fiyatı-bıttım sabunu nasıl kullanılır-bıttım sabunu saça faydaları-bıttım sabunu faydaları ve zararları-bıttım sabunu zararları-bıttım sabunu yüze iyi gelirmi-bıttım sabunu cilt kullananlar-bıttım sabunu yüze faydaları-bıttım sabunu ve cilt faydaları-bıttım sabunu-bıttım sabunu kullananlar-bıttım sabunu nedir-bıttım sabunu faydaları ve zararları-bıttım sabunu nereden alınır-bıttım sabunu saç-bıttım sabunu yorumlar-bıttım sabunu mehmet aydın-orjinal bıttım sabunu nasıl anlaşılır-bıttım sabunu mardin-bıttım sabunu nasıl yapılır-bıttım sabunu fiyatı

bıttım sabunu kullananlar

 

Bıttım sabunu yüze iyi gelirmi? (Bıttım sabunu yüze iyi gelir mi?)

Bıttım sabunu yüze faydaları arasında sivilce ve akne ile mücadelesi büyük önem taşıyor. Düzenli kullanıldığında sivilcelerin yok olduğunu görebilirsiniz. Yağ birikmiş ve sivilce haline almış siyah noktaların akneye dönüşmemesi için bıttım sabunu ideal bir temizleyicidir.

Bıttım sabunu yüze faydaları bunlarla sınırlı değildir. Yüzdeki kızarıklık, tahriş, mantar, kuruluk, egzama gibi cilt sorunlarında da başvurabileceğiniz doğal bir çözümdür.

Bıttım sabunu kullananlar yüzlerindeki cilt sorunlarının giderilmesinde katkısız, doğal bir ürün kullanmış olurlar.

 

Bıttım sabunu faydaları

Literatür, Pistacia terebinthus’un geleneksel ismi BITTIM ile tanenin, uçucu yağlar ve reçineli maddeler açısından çok zengin olduğu bilinmekte ve aromatik ve tıbbi özellikleri nedeniyle antik çağlardan beri bilinmektedir.

Bıttım sabunun antiseptik yapısı nedeniyle cilt hastalıkları, egzama, akneler ve mantarların iyileştirilmesinde oldukça etkilidir.

Bıttım sabunu faydaları aynı zamanda kafa derisinde aşırı yağ, kafa derisi oluşumu, kepek ve saç dökülmesini önler. Çeşitli bilimsel elementel analizler yapılmıştır. Yapılan araştırmalar, sabunun sağlıklı bir saç ve cilt için en yararlı olanları içeren 32 elementi içerdiğini gösteriyor.

 

Bıttım sabunu saça faydaları

Bıttım sabunu içeriğindeki maddelerle saç için mucizevi etkilere sahiptir. Bıttım sabunu saça faydaları listesi hazırlarken geniş bir perspektiften ele almaya çalıştık. Bununla beraber bıttım sabunu saç için faydaları listenin çok ötesindedir.

 • Geleneksel Yabani Pistacia Sabunu saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler. Saça doğal bir parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır. İnce ve yarılmış saçları güçlendirir.
 • Saç köklerini besleyerek kırılmayı ve saç dökülmesini önler.
 • Bıttım sabunu saç için etkileriyle saça parlak, canlı ve canlı bir görünüm kazandırır. Cilt hücrelerini açar ve vücudu rahatlatır.
 • İnce ve kırılgan saçları geliştirir. İnce ve yarılmış saçları kökten üste doğru güçlendirir.
 • Saç uzamasını teşvik eder.
 • Düzenli kullanımında saç beyazlamasını durdurup saçı eski rengine döndürebilir.
 • Canlı ve parlak bir saça her zaman sahip olursunuz. İki gün boyunca parlaklık etkisi devam eder.
 • Çabuk saç yağlanmasını önler.
 • Kepeğe karşı etkili olabilir.

 

Bıttım sabunu faydaları ve zararları

Bıttım sabunu faydaları ve zararları listesine önce faydaları ile başlıyoruz. Mantar, egzama, sivilceleri azaltmaya yardımcı olur. Antiseptik özelliği sayesinde sedef hastalığı sorunlarına çok etkilidir. Vücudun kaşıntılı kısımlarında da kullanılabilir.

Cildin gözeneklerini açar ve vücudu rahatlatır.

Masaj ile birlikte bacaklarda kullanıldığında, kılcal damarlarda kan dolaşımını arttırır ve varis sorunlarında kullanılabilir. Bıttım sabunu, tüm cilt tipleri için uygundur.

İçindeki% 100 doğal uçucu yağları ve özel formülü sayesinde yoğun köpürme ve temizleme özellikleri vardır.

Geleneksel Bıttım Sabunu, kaliteli zeytinyağı ve terebentin yağı kullanılarak üretilmektedir. Hassas veya sorunlu ciltler için önerilir. Kimyasal köpürme içermez. Herhangi bir veya yapay ajan, petrokimya ürünü veya insan doğasına aykırı herhangi bir ürün içermez. Cildi tahriş etmez.

 

Bıttım sabunu zararları

Bıttım sabunu zararları olmayan doğal bir üründür. Burada dikkat edilmesi gereken konu Bıttım sabunu adı altında sahte kimyasal içeriklerle hazırlanan ürünlerdir. Bu ürünlerden özellikle kaçınmak gerekiyor. Bilinen markalar ve yerinden alışveriş iyi bir önlemdir.

Bıttım sabunu da diğer tüm ürünler gibi alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle önce küçük bir alanda kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

 

Orjinal bıttım sabunu nasıl anlaşılır?

Orjinal bıttım sabunu nasıl anlaşılır sorusuna cevap olabilecek birkaç adım bulunuyor.

 • Orjinal bıttım sabunu Pistacia terebinthus ağacının yapraklarından elde edilen yağla yapılır. Bu yağ pahalıdır. Bu nedenle yerine zeytinyağı, defne yağı, maydanoz suyu veya yağı gibi bitkisel aromatik yağlar kullanılabiliyor. Sabunu koklayarak kokusunu tanıdığınız bitkisel yağlar varsa orijinal olmayabilir.
 • Fiyatı ucuz sabunlar orjinal bıttım sabunu değildir.
 • Orjinal bıttım sabunu koyu yeşil veya koyu yeşil-sarı arasında bir renge sahiptir. Rengine dikkat ederek orijinal olup olmadığını inceleyin.

 

Bıttım sabunu nereden alınır?

Bıttım sabunu Mardin menşeilidir. Bu nedenle bıttım sabunu Mardin geleneksel üretimi en ideal olanıdır. Mardin üretimi Bıttım sabunu nereden alınır? Eğer Mardin’e gitme imkânınız yoksa internet yoluyla alışveriş yapabilirsiniz.

Hatay yöresi de bıttım sabunu konusunda iddialıdır. Bıttım sabunu Mehmet Aydın markası ile ülkemizde tıpkı defne sabunu gibi güvenilir imaj vermektedir.

 

Bıttım sabunu nasıl yapılır?

Bıttım sabunu nasıl yapılır sorusunun internette bazı cevapları bulunuyor. Bunlar bu sabunun sırrını açıklamaz. Bıttım sabununu yapmak için yöresel ağacın yapraklarının yağına sahip olmak gerekir. Bu da elbette Bıttım sabunu nasıl yapılır sorusunun adeta imkânsız olduğunu, bu işe ömrünü vermiş üreticilerin emeklerine saygı gerektiğini gösteriyor.

 

Bıttım sabunu nasıl kullanılır?

Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusunun özel bir kullanım şekli yoktur. Saç için iyice saçınızı ıslatarak kullanabilirsiniz. Cildinize herhangi bir sabunu nasıl kullanıyorsanız öyle kullanın.

Bıttım sabunu kullanırken başka şampuan veya kimyasal içerikli ürünleri kullanmaktan kaçının.

 

Bıttım sabunu yorumlar

Bıttım sabunu yorumlar ve eleştiriler incelendiğinde bazı yorumlarda saçı sertleştirdiği, keçe gibi yaptığı yazıyor. Eğer çok kuru bir kafa derisine sahipseniz saçınızı sertleştirebilir.

Bıttım sabunu yorumları arasında kepek oluşturduğunu iddia edenler de bulunuyor. Bıttım sabunu kepek oluşumu ile mücadele eder. Bununla birlikte bazı durumlarda kepek başka sebeplerle varlığını sürdürebilir.

Bıttım sabunu fiyatı

Bıttım sabunu fiyatı kilogram olarak ele alırsak 75 TL’den başlıyor. Adet olarak Bıttım sabunu fiyatı 15 TL’den başlayan fiyatlarla bulunabiliyor.

 

The post Bıttım sabunu cilde faydaları ile genç cilt! appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!