Biberiye kullananların yorumları

Kategori: Pozitif Hayat - 1.200 viewsYorum Yazın
Biberiye kullananların yorumları

Biberiye kullananların yorumları neden önem taşıyor? Biberiye ve biberiye yağı cilt için, cildin sivilcelerden temizlenmesi, genç ve canlı bir görünüm kazanması için önemli de ondan. Ülkemizde yetişebilen ve baharat olarak da kullanılan biberiye genel sağlık açısından da büyük faydalar sağlıyor. Bu yazıda Biberiye kullananların yorumları, biberiye yağı morluklara nasıl kullanılır, biberiye yağı yüz maskesi tarifi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Biberiye yağı cilt lekeleri

Biberiye yağı cilt lekeleri için de kullanılabilir. Biberiye yağı demir, kalsiyum, antioksidanlar yönünden zengindir. Cildi besler, kan dolaşımını hızlandırır. Cilt lekelerini hafifletir.

 

biberiye yağının kullanım şekli

Biberiye, terapötik özelliklerinden dolayı eski zamanlardan beri şifalı ve şifalı bir bitki olarak kullanılmıştır. En çok iyileşme ve arındırma için kullanıldı, ancak kan akışını artırdığı için saçların daha hızlı büyümesine ve kalınlaşmasına ve daha dolgun hale gelmesine yardımcı olabilir. Sadece bu değil, saç kırılması ve yıpranmasından kurtulmanıza yardım ederek kalın, canlı, parlak saçlar elde etmenizi sağlıyor.

Biberiye saç maskesi

Biberiye saç maskesi olarak etkili bir kullanım alanına sahiptir. Biberiye saç maskesi yapımı kolay hazırlanan evde yapılabilen bir maske türüdür. Biberiye maskesi nasıl yapılır?

Biberiye saç maskesi malzemeler

  • Bir su bardağı zeytinyağı
  • Bir bağ biberiye
  • Bir baş sarımsak
  • İki parça adaçayı

 

Biberiye saç maskesi tarifi

Bu tarifi biberiye yağı kullanarak da yapabilirsiniz. O zaman biberiye yağı saç maskesi olarak isimlendiriliyor.

Zeytinyağını bir kavanoza koyun. İçerisine biberiyeyi ve diğer malzemeleri ekleyin. Güneş ışığına maruz kalabileceği bir noktaya koyun ve bir hafta bekletin.

Bir hafta sonra kavanozu bir tencere içerisine kapağını açmadan yerleştirin. 15 dakika kadar ısıtın. Benmari yöntemi olarak bilinen bu teknikle ısıttığınız biberiye saç maskesini 10 saat bekletip süzerek kullanabilirsiniz.

Maske tarifinde biberiye yağı kullanıyorsanız malzemeleri karıştırıp 5-6 saat sonra kullanabilirsiniz.

 

biberiye kullananların yorumları-biberiye yağı morluklara nasıl kullanılır-biberiye yağı cilt lekeleri-biberiye yağı yüz maskesi-biberiye yağı maskesi-biberiye yağını yüze sürmek-biberiye maskesi-biberiye yağının kullanım şekli-biberiye yağı sivilce izleri-biberiye yağı saç maskesi-biberiye saç maskesi-biberiye maskesi nasıl yapılır

biberiye yağı cilt lekeleri

Biberiye kullananların yorumları

Biberiye kullananlar gerek cilt gerekse saç için etkili bir antioksidan tarif olduğunu belirtiyorlar. Biberiye maskesi kullanmak ciltte temizlik, yenilenme ve canlılık getiriyor. Saçlarda ise saç diplerinden uçlarına kadar canlılık ve kalınlaşma, dolgun görünüm katıyor.

Bununla birlikte çok etkili bir mikrop engelleyicidir.

 

Biberiye yağı yüz maskesi

Biberiye yağı yüz maskesi yaparak sivilce izleri ve akne oluşumundan kurtulmanız mümkün olabiliyor. Biberiye yağı yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Biberiye yağı yüz maskesi malzemeler

  • Bir su bardağı yoğurt
  • 20 damla biberiye yağı
  • İki kaşık bal
  • 5 damla hindistancevizi yağı

 

Biberiye yağı maskesi tarifi

Tüm malzemeleri karıştırın. Homojen bir duruma gelmesini sağlayın. Daha sonra cildinize uygulayın. 30 dakika kadar bekletin ve yıkayın. Biberiye yağını yüze sürmek gençlik ve güzellik takviyesidir. Biberiye yağı sivilce izleri için de etkilidir.

Biberiye yağı morluklara nasıl kullanılır?

Biberiye yağı morluklara da uygulanabilir. Düzenli kullanımında morlukların azalmasına etki eder.

 

The post Biberiye kullananların yorumları appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!