1 lahmacun kaç kalori?

Kategori: Genel - 1.251 viewsYorum Yazın
1 lahmacun kaç kalori?

1 Lahmacun kaç kalori sorusu ülkemizin damak zevkine uygun bir yemek olarak lahmacun sevenlerin büyük merakını çekiyor. Lahmacun kalori bakımından masum mudur? Lahmacun kilo aldırır mı? Tüm bu sorular özünde bir lahmacun kaç kalori sorusunda toplanıyor. Bu yazıda lahmacun kalori değeri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

 

1 lahmacun kaç kalori? (lahmacun kac kalori)

Lahmacun hamur, domates, soğan, kıyma, maydanoz ve baharatlarla yapılan bir besin maddesidir. Lahmacun lezzeti ülkemizde özellikle Urfa, Gaziantep gibi iller başta olmak üzere çok sevilmektedir.

Beslenme listemizde önemli bir yer tutan lahmacun ile ilgili konuyu Canan Karatay diyet listesinde tarifini vermesiyle gündeme taşıdı. Canan Karatay lahmacun yiyin önerisiyle gündemde kaldı.

Lahmacun en sağlıklı besindir önermesi Canan Hocayı eleştiri ve övgü arasında bir noktada tuttu. Çünkü lahmacun kalorisi nedir sorusu da beraberinde geldi. O halde lahmacun kalori (lahmacun kalorien)değerini mercek altına alalım ve lahmacun kilo verdirir mi veya lahmacun kilo yapar mı sorularının cevaplarını bulmaya çalışalım.

 

1 lahmacun kaç kalori?

Bu soruyu ayrıntılı olarak cevaplayalım. Aşağıda lahmacun çeşitlerine göre kalori değerleri verilmiştir. Lahmacun kalorisi nedir sorusunun detaylı yanıtları sizi bekliyor!

 • Bir lahmacun kaç kalori? 150 gram ağırlığında orta boy bir lahmacun kaç kaloridir? 221 kcal.
 • 2 lahmacun kaç kalori? (iki lahmacun kaç kalori) Lahmacun genellikle iki adet olarak yenilir. Bu adet acaba kilo almamıza ve yüksek kalorili beslenmemize mi neden oluyor? Bakalım! 2 lahmacun kaç kalori? 2 adet 300 gram ağırlığında orta boy lahmacun 443 kcal değerine sahiptir.
 • Fındık lahmacun kaç kalori? 1 adet fındık lahmacun kaç kalori? 1 adet fındık lahmacun 55 gram gelmekte ve 117 kalori içermektedir. Fındık lahmacun kalori bakımından daha masumdur. Bu nedenle diyette lahmacun yer alıyorsa fındık lahmacun kalori miktarı ile tercih edilebilir.
 • 2 lahmacun kalori değeri toplam 160 gram küçük porsiyon için 236 kcal’dir. Kilo almamak için 2 lahmacun kalori değeri göz önüne alınırsa küçük boy tercih edilmelidir.
 • Lahmacun kaç kalori var? Lahmacun kaç kalori var sorusunu bir adet orta boy için (120 gram) 177 kcal olarak verebiliriz.
 • Ev yapımı lahmacun kaç kalori? Aman dikkat! Evde yapılan lahmacunlar tam bir kalori bombasına dönüşebiliyor. Lahmacun harcının sebze yerine kıyma ağırlıklı yapılması ve yağ oranı kalori miktarını yükseltebiliyor. O halde hemen açıklayalım ev yapımı lahmacun kaç kalori? 1 adet 205 gram ağırlığında ev yapımı lahmacun 327 kcal geliyor. Hiç de az bir rakam değil! Hele ev yapımı bi lahmacun kaç kalori biliyorken iki lahmacuna yükseltirseniz bir yerlerde yağ olarak karşınıza çıkabilir. Bi lahmacun kaç kalori canım, kilo aldırmaz demeyin! Bizden söylemesi!
 • Superfresh lahmacun kalori değeri nedir? Yaklaşık olarak 420 gram Superfresh lahmacun kalori değeri 618 kcal’dir.
 • 1 porsiyon lahmacun ne kadar? 80 gr 1 porsiyon lahmacun ne kadar sorusu için 118 kcal değeri hesaplanıyor.
 • Hacıoğlu lahmacun kaç kalori? Lahmacunun kalori değeri markaya göre değişkenlik göstermez. Genellikle özel olarak farklı bir malzeme eklenmemişse aynı kalori değeri geçerlidir.

 

Diyette lahmacun yenir mi?

Diyette lahmacun yenilebilir. Bunun için hazırlanan günlük kalori miktarının aşılmaması, uygun karbonhidrat miktarının ayarlanması ve günlük tüketimin sınırlandırılması gerekiyor. Bir de lahmacun hamurunda kullanılan unun beyaz un olmaması sağlık açısından önem taşıyor.

 

Lahmacun kilo aldırır mı?

Yoğun tüketilirse lahmacun kilo aldırır mı sorusuna maalesef olumlu cevap vermek durumunda kalınabilir. Çünkü kalori bakımından günde iki adet orta boy lahmacun yemek 400-500 kalori alımına işaret ediyor.

Günlük alınması gereken kalori miktarının çoğu kişi için 2000-2500 kcal arasında olduğu düşünülürse kilo aldırma riski göze çarpıyor.

1 lahmacun kaç kalori-Lahmacun kalori-Kaç kalori-Lahmacun kaç kalori-Lahmacun kalorien-Pide kaç kalori-Bir lahmacun kaç kalori-Lahmacun kac kalori-Diyette lahmacun-Lahmacun kilo aldırır mı-1 ayran kaç kalori-2 lahmacun kaç kalori-Fındık lahmacun kaç kalori-Fındık lahmacun kalori-İki lahmacun kaç kalori-1 porsiyon lahmacun ne kadar-Lahmacun kaç kalori var-Ev yapımı lahmacun kaç kalori-Bi lahmacun kaç kalori-Superfresh lahmacun kalori-Lahmacun kalori değeri-1 tane lahmacun kalorisi-2 lahmacun kalori-Hacıoğlu lahmacun kaç kalori-Lahmacun kalori cetveli-Lahmacun kalorisi nedir-1 adet fındık lahmacun kaç kalori

Lahmacun kac kalori

 

Sonsöz

1 tane lahmacun kalorisi canım ne olacak demeyin! Çünkü 1 tane lahmacun kalorisi bile günlük alınması gereken kalori miktarının bazen yarışana denk gelebilir. Bu nedenle temkinli lahmacun yemek gerekiyor.

Lahmacun kalori değeri bakımından tam masum gıdalar arasında görülmüyor. Bununla birlikte zaman zaman tüketilmesi de hemen kilo yapacak kadar yüksek kalori ve yağ değeri içermiyor. Üstelik besleyicilik özelliğiyle önemli bir değere de sahip olduğunu unutmayın.

 

Lahmacun kalori cetveli ve besin değerleri tablosu

Aşağıda lahmacun kalori cetveli ve besin değerleri tablosu yer alıyor.

 • Karbonhidrat (g)32.27
 • Protein (g)9.74
 • Yağ (g)5.55
 • Lif (g)2.87
 • Kolesterol (mg)14.54
 • Sodyum (mg)268.2
 • Potasyum (mg)296.28
 • Kalsiyum (mg)31.54
 • Vitamin A (iu)92.28
 • Vitamin C (mg)26.78
 • 79

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Pide kaç kalori? Kıymalı pide 356 kcal’dir
 • 1 ayran kaç kalori? 1 su bardağı ayran 57 kcal’dir.

1 lahmacun kaç kalori? yazısı ilk önce Diyet forever üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!