Yüze elma sirkesi sürmek fikrini denediniz mi?

Kategori: Anti-aging - 1.030 viewsYorum Yazın
Yüze elma sirkesi sürmek fikrini denediniz mi?

Yüze elma sirkesi sürmek ilk başta can yakıcı gibi gelebilir. Oysa seyrelterek kullanılacak elma sirkesi cilde sirke sürmek ve başta yüz olmak üzere olumlu faydalar sağlayabiliyor. Örneğin kırışıklıkları azaltmak, güneş yanığı ile mücadele etmek ve sivilceleri kurutmak için elma sirkesi keşfedilmeyi bekliyor.

Bu yazıda; cilde sirke sürmek faydaları nelerdir, elma sirkesini yüze sürmek için hangi yöntemler tercih edilmeli, yüze sirke sürmek zararlı mı gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Elma sirkesini yüze sürmek ne işe yarar sorusunun karşılığı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüze elma sirkesi sürmek!

Yüze elma sirkesi sürmek (yuze elma sirkesi surmek) cildinize ne kazandırıyor? Elma sirkesi, birçok sağlık ve cilde faydaları olan bir bileşendir. Asetik, sitrik, malik ve amino asit bakımından zengindir ve ayrıca cildiniz için faydalı olan vitaminler, enzimler ve mineral tuzları içerir.

yüze elma sirkesi sürmek-yüze sirke sürmek-elma sirkesini yüze sürmek-cilde sirke sürmek-yüze sirke sürmek zararlı mı-yuze sirke sürmek-yuze elma sirkesi surmek
Cilde sirke sürmek pek çok fayda sağlıyor!

Özellikle yaz geldiğinde, ciltle ilgili çeşitli problemlerle birlikte gelir. Güneşin ısısı cildimizde çok sert hale geldiğinden ve güneş yanığı, güneş yanığı, akne, sivilce, leke ve diğer cilt enfeksiyonları gibi ciltle ilgili birçok soruna neden olur. Cildimizi bu sorunlardan korumak bizim için çok zorlaşıyor. 

İşte mutfaklarda kolayca bulabileceğiniz, cildinizde harikalar yaratabilecek bir malzeme ile karşınızdayız. Elma sirkesi, birçok sağlık ve cilde faydaları olan bir bileşendir. Asetik, sitrik, malik ve amino asit bakımından zengindir ve ayrıca cildiniz için faydalı olan vitaminler, enzimler ve mineral tuzları içerir.

Yüze sirke sürmek, elma sirkesini yüze sürmek faydaları nelerdir?

Yüze sirke sürmek (yuze sirke surmek) cilt temizliği için tonik olarak kullanmaktan sivilce ile mücadeleye kadar pek çok fayda sağlıyor. İşte yüze sirke sürmek (yuze sirke surmek) ile elde edebileceğiniz başlıca faydalar!

  • Akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Antibakteriyel ve antifungal maddesi nedeniyle elma sirkesi cildinizin gözeneklerini bakteri, yağ ve tozdan arındırmaya yardımcı olur.
  • Güneş yanıklarında iyileştirici etkileri biliniyor.
  • Cildi yatıştırır ve esneklik kazandırır.
  • Doğal bir peeling maddesidir. Elma sirkesini yüze sürmek (yuze elma sirkesi surmek) sayesinde içeriğindeki Alfa hidroksil asidi ölü cilt hücrelerini yok eder ve sağlıklı yeni cilt hücrelerini ortaya çıkarır.
  • Elma sirkesi, cilde kan akışını artırmaya ve gözenekleri küçültmeye yardımcı olan büzücü özelliklere sahiptir, yağlı cilde sahip olanlar için harika bir ilaçtır.
  • Cilt temizleme için organik tonik etkisiyle tercih edilebilir.
  • Yaşlılık lekesi ve kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir.

Yüze sirke sürmek zararlı mı?

Elma sirkesi asidik bir madde olduğu için ciltte mutlaka seyreltilerek kullanılmalıdır. Bu amaçla yüz için elma sirkesi nasıl kullanılır bir tarif veriyoruz.

Sıfırdan tamamen doğal bir elma sirkesi yüz yıkaması oluşturmak için şunları karıştırın:

  • 1/4 su bardağı ılık su
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Sert sabunlar veya kimyasallar yerine nazikçe temizlemek için elma sirkesi kullanın.

Elma sirkesini yüze sürmek için tarif!

Yarım su bardağı elma sirkesini 4 su bardağı su ile karıştırın.Bir yıkama bezini solüsyonla ıslatın ve güneşte yanmış cilde uygulayın.Bir süre masaj yapın.Durumunuz düzelene kadar bunu birkaç gün boyunca günde birkaç kez tekrarlayın.

Elma sirkesini yüze sürmek ne işe yarar sorusunun karşılığı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz ve cilde sirke sürmek faydaları gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!