Saça iyi gelen yağlar hangileridir?

Kategori: Güzellik - 828 viewsYorum Yazın
Saça iyi gelen yağlar hangileridir?

Saça iyi gelen yağlar hangileridir? Saç dökülmesi, kuru saç, kaşıntılı saç derisi, saç seyrelmesi, dermatit, büyüme geriliği, bu saç sorunlarına çözüm mü arıyorsunuz? O halde doğanın sunduğu mucize uçucu yağları keşfetmeye hazır mısınız? Bu makaleden sonra saçlarınız asla eskisi gibi olmayacak!

Bu yazıda; saçlara iyi gelen yağlar, saça hangi yağlar iyi gelir ve nasıl kullanılır gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Saçlara iyi gelen yağlar hangileridir sorusunun karşılığı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Saça iyi gelen yağlar ile dolgun ve canlı saçlar için birkaç dakikanızı ayırın!

Esansiyel yağlar uçucudur ve dokunması hafiftir. Bitkinin yağsız kısmından elde edilirler. Öte yandan, normal yağlar, fındık, tohum ve hatta çekirdekleri içeren yağlı kısımdan çıkarıldıkları için ağır ve yağlı hissederler. Uçucu yağlar, yüksek oranda konsantre olduklarından seyreltilmiş bir biçimde ve daha az miktarlarda kullanılmalıdır.

Hangi yağlar saça iyi gelir?

Saça iyi gelen yağlar (saca iyi gelen yaglar) özel şampuanlar ve saç kremleri de dahil olmak üzere çeşitli ürünlerin bileşenleridir. bu bileşenleri doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz.

 • Saçın kalitesine göre taşıyıcı yağa karar verilmelidir. Yağlı saçlara sahip olanların Kayısı çekirdeği yağı, Tatlı Badem yağı veya Üzüm çekirdeği yağı gibi daha hafif olan taşıyıcı yağları göz önünde bulundurması gerektiği belirtilmektedir . Bu taşıyıcı yağlar, yağ üretimini dengeleyecektir. Kuru saç durumunda, Hindistan Cevizi, Shea veya Avokado gibi bir taşıyıcı yağın, uçucu yağın gerekli faydasını sağlamanın yanı sıra kuruluk ile mücadelede faydalı olduğu kabul edilir. Susam yağını taşıyıcı yağ olarak da kullanabilirsiniz. Tüm saç tipleri için çalışır.
 • İstediğiniz uçucu yağdan 2-3 damla alın ve Hindistan cevizi, Badem veya Susam gibi tercih ettiğiniz bir taşıyıcı yağ ile iyice karıştırın. Daha sonra saçınızı ayırın, az miktarda yağı saç derinize uygulayın ve dairesel hareketlerle iyice masaj yapın. Yağı 3-4 saatlik bir uygulamadan sonra durulayabilir veya gece boyunca bırakabilir ve ertesi gün durulayabilirsiniz. 
 • Uçucu yağlar saç spreyinizde de bir bileşen olarak kullanılabilir. İlk olarak, bir saç spreyi ve uçucu yağ yapmak için, küçük bir tavada damıtılmış veya saf su birkaç dakika ısıtın. Isı kaynağını kapattıktan sonra bir kaşık hindistancevizi şekeri ekleyin ve eriyene kadar iyice karıştırın. Bundan sonra, karışımı soğumaya bırakın ve ardından, istenen uçucu yağdan yaklaşık 25 damla ekleyin. Saklamak için tüm çözeltiyi bir cam sprey kabına dökün. Bu solüsyonu saçlarınız için yaklaşık üç hafta boyunca kullanabilirsiniz, ardından atılmalıdır.
 • Normal şampuan, saç kremi veya saç maskenize birkaç damla en uygun esansiyel yağı bile ekleyebilirsiniz. Ürünü normalde kullandığınız şekilde uygulayın ve iyice durulayın.

Hangi yağlar saça iyi gelir?

Saça iyi gelen yağlar (saca iyi gelen yaglar) doğada pek çoktur. bu yağlar arasında öne çıkanları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Saçlara iyi gelen yağlar

Saçlara iyi gelen yağlar arasında özellikleri ile öne çıkanları listeledik.

 • Saç uzaması için lavanta esansiyel yağı
 • Yağlı saç derisi için nane esansiyel yağı
 • Saçları güçlendirmek için limon otu esansiyel yağı
 • Kepek tedavisi için çay ağacı esansiyel yağı
 • Pürüzsüz saçlar için ylang ylang esansiyel yağı
 • Saç parlaklığı için bergamot esansiyel yağı
 • Saç dökülmesi kontrolü için sedir ağacı esansiyel yağı
 • Kuru saç derisi için portakal esansiyel yağı
 • Saç derisini stimülasyonu için tarçın esansiyel yağı
 • Kuru ve kaşıntılı saç derisi için okaliptüs esansiyel yağı
 • Kepek önleme için çam esansiyel yağı
 • Saç hacmi ve parlaklık için tatlı fesleğen esansiyel yağı

Saça iyi gelen yağ özellikleri

Saç bakımı zor bir iştir, ancak saç derisine uçucu yağlarla masaj yapmanın saç sağlığı için son derece faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Farklı uçucu yağlar, saçın uzamasına yardımcı olmaktan güç ve parlaklık kazandırmaya kadar her şeyi yapabilir. 

Saçlara iyi gelen yağlar, saça hangi yağlar iyi gelir, hangi yağlar saça iyi gelir soruları kadar uçucu yağların kalitesi de önemlidir.

Saça iyi gelen yağ seçerken bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor.

 • Harici katkı maddeleri içereceğinden sentetik olanları satın almak yerine sertifikalı organik terapötik sınıf esansiyel yağı seçin.
 • Satın almadan önce markayı veya şirketi iyi araştırın. Petrolün kaynağını ve test sonuçlarını açıklayıp açıklamadığını bilin. Şirketin tekrarlanabilirliğini ve güvenilirliğini kontrol edin.
 • Petrol fiyatlarına dikkat edin ve düşük fiyatlı uçucu yağlara kanmayın. Bunlar hileli olabilir; genellikle üstün kaliteli uçucu yağlar daha yüksek oranlı kategoriye girer.

Böylece, bu noktaları ve bölümleri göz önünde bulundurarak, artık size en uygun esansiyel yağı kullanmaya ve sağladığı avantajlardan güvenle yararlanmaya başlayabilirsiniz.  

Saçlara iyi gelen yağlar hangileridir sorusunun karşılığı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Saça iyi gelen yağlar (saca iyi gelen yaglar) kullananlar için kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!