Porselen makyaj nedir? Porselen makyaj nasıl yapılır?

Kategori: Güzellik - 722 viewsYorum Yazın
Porselen makyaj nedir? Porselen makyaj nasıl yapılır?

Porselen makyaj nedir? Porselen makyaj nasıl yapılır? Özellikle önemli günlerde yapabileceğiniz porselen makyaj bebek gibi pürüzsüz bir cilt görünümünü size sağlayacaktır. Porselen makyaj sivilce, leke gibi cilt kusurlarının olduğu durumlarda da kullanılabilir.

Porselen makyaj nedir nasıl yapılır yoğun kapatıcı etkili ürünler kullanılarak yapılır. Pürüzsüz, doğal ve duru bir görünümü uzun süre elde edebilirsiniz. Vereceğimiz ipuçları ve porselen makyaj nasıl yapılır (porselen makyaj nasil yapılır) sırları ile siz de fark edilin, öne çıkın!

Bu yazıda; porselen makyaj nasıl yapılır, porselen makyaj farkı nedir gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Porselen makyaj nasıl yapılır gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj nedir? Porselen makyaj ne demek bir iki cümle ile açıklayalım. Porselen makyaj, cildin pürüzsüz, kusursuz, homojen ve ışıltılı görünmesini sağlayan bir makyaj tekniğidir. Cildimizi muhteşem göstermenin anahtarı elbette porselen makyaj seti ve porselen makyaj ürünleri ile oluşturulan kusursuz bir cilt makyajında saklıdır.

porselen makyaj nedir-porselen makyaj nasıl yapılır--porselen makyaj ne demek-porselen makyaj farkı nedir-porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır, porselen makyaj nedir nasıl yapılır-porselen makyaj nasil yapilir
Porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır?

Porselen makyaj nedir nasıl yapılır? Porselen makyaj, doğru makyaj ürünleri ile evde yapabileceğiniz, cildinizin daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlayan bir makyaj stilidir. Sivilce, sivilce izleri, lekeler, gözenekler ve pürüzler gibi cilt problemlerini gizlemek isteyenler için gelin makyajında, fotoğraf çekeceğiniz zaman veya özel günlerde sıklıkla kullanılan porselen makyajı kullanabilirsiniz.

Porselen makyaj nasıl yapılır?

Porselen makyaj nasıl yapılır (porselen makyaj nasil yapılır) adım adım sırlarını veriyoruz.

Porselen ten makyajı için ihtiyacınız olanları sıralayalım: Porselen gibi ciltler için makyaj bazı, ten rengine uygun fondöten, şeffaf pudra, ten renginden 1 veya 2 ton açık kapatıcı, şeftali tonları allık ihtiyacınız var.

Özellikle gece makyajında ​​kullanılıyorsa porselen makyajı için gerekli malzemeler; Takma kirpik maskara, siyah eyeliner, göz makyajı bazı ve dudaklarınız için göz makyajınız koyu ise nude, açık ise kırmızı, bordo gibi rujlara ihtiyacınız var. Porselen makyaj malzemelerini öğrendiğimize göre artık porselen makyaj yapımına geçebiliriz.

Porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır?

  • Ciltteki tüyleri alarak işe başlayın. Peeling uygulayarak derinlemesine bir temizlik mükemmel sonuç için etkili oluyor.
  • Cilt tonuna yakın fondöten ve kapatıcı seçilerek yoğun bir tabaka halinde cilde uygulayın.
  • Gözaltı morlukları ve torbaları için yüksek kapatıcı ürünler uygulayın.
  • Porselen cilt makyajında ​​kalıcılığı yüksek cilt ürünleri kullanmanızı öneririz. Özellikle gelin için porselen makyaj yapılıyorsa daha önce kullandığınız ve güvendiğiniz ürünlere mutlaka yer vermelisiniz.
  • Fondöten sonrası pudra uygulayarak kalıcılığı artırabilirsiniz. Transparan pudra uygulaması da tercih edilebilir. Mat pudrayı dekolte ve boyun bölgesine hatta kulaklara da uygulayabilirsiniz.
  • Göz kapaklarınıza far bazı uygulayarak göz makyajınızı sabit tutabilirsiniz.
  • Doğal tona sahip bir allık uygulayın.
  • Göz makyajı koyu yapılmışsa açık tonlar, açık yapılmışsa da dudak renginde koyu tonlardaki rujlar seçilebilir.
  • Porselen tekli makyajınızı mutlaka mat ruj ile tamamlamalısınız. Mat ruj, porselen ten makyajının pürüzsüzlüğünü destekleyecektir.
  • Sabitleyici sprey ile porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır sorusunun tüm adımlarını tamamlamış olursunuz.

Porselen makyaj farkı nedir?

Porselen makyaj farkı nedir? Porselen makyaj yaptığımızda en sevdiğimiz özelliğimiz kolay bozulmamasıydı. Aynı zamanda porselen makyaj ürünleri fotoğraf ve özçekimlerde harika görünmemizi sağlıyor. Ancak kalıcılığını porselen makyaj fondötenine ve porselen cilt maskesine borçlu olduğumuzu da söylemeden geçmeyelim!

Porselen makyaj nasıl yapılır gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Porselen makyaj nedir ve nasıl yapılır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!