Lavanta sabunu saça faydaları ile öne çıkıyor!

Kategori: Güzellik - 711 viewsYorum Yazın
Lavanta sabunu saça faydaları ile öne çıkıyor!

Lavanta sabunu saça faydaları bakımından cilt için etkili olduğu kadar tercih edilmiyor. Oysa saç için lavanta sabunu kullananlar saç uzamasını artırma, kepeği yok etme ve önleme yanında saç derisindeki cilt hastalıklarına karşı da etkili bir tedavi uyguluyor.

Bu yazıda; lavanta sabunu saça faydası içinde öne çıkan etkileri nelerdir, saç için lavanta sabunu kullananlar hangi etkileri elde ediyor gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Lavanta sabunu saça faydası nelerdir sorusunun karşılığı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Lavanta sabunu saça faydaları

Lavanta sabunu saça faydası bakımından keşfedilmeyi hak ediyor. Lavanta, kokusunun verdiği rahatlığın yanı sıra iltihap önleyici ve bakteri önleyici özellikler de sağlar. Lavanta yağı ile yapılmış organik, yumuşak bir el yapımı sabun kullanmak, hafif yanıklar, uyuz ve dermatit gibi cilt rahatsızlıklarından muzdarip insanlara yardımcı olabilir.

lavanta sabunu saça faydaları-lavanta sabunu saça faydası-lavanta sabununun saça faydaları-lavanta sabunu kullananlar
Saç için lavanta sabunu kullananlar anlatıyor!

Lavanta sabunu ayrıca yaşlanma belirtileriyle mücadeleye yardımcı olabilir ve vücudun kendi saç köklerini reddettiği bir otoimmün hastalık olan alopesi kaynaklı saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilir. Bir çalışmada alopesi hastalarının %40’ından fazlası, saç derisine düzenli olarak lavanta yağı sürdüklerinde saç büyümesinde artış olduğunu gösterdi.

Lavanta sabununun saça faydaları

Çoğu insan lavanta kokusunu rahatlatıcı bulur, ancak bu bitkinin zihninizi ve bedeninizi beslemesinin başka yolları da vardır. Lavanta esansiyel yağı, araştırmacıların giderek daha fazla araştırdığı çeşitli doğal bileşikler içerir. Bu bileşikler, diğer kişisel bakım uygulamalarının yanı sıra kepek yönetimine yardımcı olabilecek bir dizi iyileştirici özelliğe sahiptir. 

Lavanta sabununun saça faydaları arasında öne çıkan başlıkları maddeler halinde sıralıyoruz.

Lavanta sabununun saça faydaları

  • Lavanta saç büyümesini destekler. Daha önce tartıştığımız gibi, lavantanın en güçlü uygulamalarından biri sağlıklı saç büyümesini desteklemek ve/veya saç dökülmesini önlemektir.
  • Lavanta sabunu antibakteriyel ve antifungal özellikleri sağlıklı saçlara yol açabilir. Lavanta sabunu kullanmak bazı kişilerde kepek ve diğer saç derisi sorunlarını önleyebilir.
  • Lavanta esansiyel yağı ile yapılan lavanta sabununda bulunan bileşiklerden biri olan Linalool, birçok kozmetik üründe kullanılan etkili bir antiseptiktir. Aynı zamanda bilinen bir insektisittir ve haşere kontrol ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çalışmalar,  bit istilasını önlemeye ve tedavi etmeye de yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. 
  • Lavanta sabunu faydası saça canlılık ve parlaklık katıyor. Ayrıca düzenli kullanımda hacim de kazandırıyor.
  • Lavanta sabunu kullananlar saç derisine masaj yaparak nem dengesini sağlayabiliyor. Böylece daha sağlıklı ve güçlü saç köklerine kavuşabiliyor.

Lavanta sabununun saça faydaları arasında saç büyümesini teşvik öne çıkıyor!

Lavanta yağının ve bu yağ kullanılarak yapılan lavanta sabununun saç büyümesini teşvik ettiğine inanılıyor. 2016 Koreli bir araştırma, lavanta yağının “belirgin saç büyümesini teşvik edici etkilerine” dikkat çekerek, yeni saç büyümesi, saç kalınlaşması ve saç dökülmesinin önlenmesi için lavanta yağının kullanımını destekledi.

Lavanta esansiyel yağı ile yapılan lavanta sabunu ayrıca, özellikle diğer yüksek kaliteli şampuan bileşenleriyle birlikte saçı şekillendirmeye, parlaklığı artırmaya ve kabarmayı kontrol etmeye yardımcı olabilir. 

Bir noktaya parmak basmak istiyoruz. Gerçek lavanta sabunu lavanta yağı ile yapılıyor. Yalnızca lavanta esansı kullanılarak yapılan lavanta kokulu sabunlar lavanta sabunu değildir!

Lavanta sabunu saça faydası nelerdir sorusunun karşılığı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Lavanta sabunu kullananlar lavanta sabununun saça faydaları konusunu merak ediyor. İlginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!