Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Kategori: Güzellik - 1.213 viewsYorum Yazın
Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

Evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı sizin genç görünmeniz ile doğrudan ilgilidir. Cildiniz için ne yapmanız gerektiğini hatırlamanın en kolay yolu, bunu şöyle düşünmektir: Sabah cilt bakımı, gündüz için önleme ve korumaya odaklanmalı ve gece rutininiz temizlik ve onarıma odaklanmalıdır.

Bu nedenle, yatmadan önce, yüzünüzü kir ve makyajı temizlemek için bir temizleyici ile yıkamalısınız, sonra isterseniz tonik, eksfoliye ve serum kullanmalısınız. Her durumda, daima nemlendirme ile bitirin.

Bu yazıdaevde cilt bakım maskesi, evde cilt bakımı aşamaları, evde cilt bakımı tarifleri, evde cilt bakımı buhar gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Evde cilt bakımı aşamaları gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Evde cilt bakımı nasıl yapılır?

İyi cilt bakımı her yaşta gereklidir ve 20’li ve 30’lu yaşlarınızdaki sağlıklı alışkanlıklar, cildinizi yaşlanmanın etkilerine karşı güçlendirebilir ve hazırlayabilir.

evde cilt bakımı nasıl yapılır-evde cilt bakımı tarifleri-evde cilt bakımı aşamaları-evde cilt bakım cihazı-evde cilt bakım maskesi-evde cilt bakımı sıralaması-evde cilt bakımı buhar
Evde cilt bakımı aşamaları

Kadınlar menopoz (perimenopoz) ve menopozdan önceki döneme girdikçe hormonları değişmeye başlar ve yaşlanmanın doğal biçimleri devreye girmeye başlar. Cilt bakımı cephaneliğine kolajen üretimini destekleyen serum ve kremler eklenebilir iken, fondöten kalacaktır. Nazik bir temizleyici ve güçlü bir nemlendirici.

Evde cilt bakımı aşamaları

Evde cilt bakımı aşamaları için şu sırayı takip edebilirsiniz.

  • Temizleme: Bir yüz temizleyici veya yüz yıkama ile iyice yüzünüzü yıkayın ve yumuşak bir havlu ile cildi kurulayın. Sonra pamuklu bir pedin üzerine biraz temizlik sütü sürün ve gözeneklerinizi açmak ve kalan kirleri temizlemek için yüzünüzü silin.
  • Evde Buharlama yapın. Evde cilt bakımı buhar aşaması gözenekleri temizler, cildi nemlendirir. Buharlama için evde cilt bakım cihazı alabilirsiniz.
  • Ovma, peeling. Cildinizin mat görünmesine neden olan ölü deri hücrelerini yok etmeye yardımcı olduğu için birkaç dakika yüz fırçalayın. Ayrıca şeker ve bal karışımı uygulayabilirsiniz.
  • Yüz maskesi yapma. Cilt tipiniz ne olursa olsun, nemlendirici yüz maskesi uygulaması cildinizi yumuşatır ve aynı zamanda cilt tonunuzu iyileştirir.
  • PH dengesini koruma. Yüzünüze salatalık suyu ve gül suyu gibi ev yapımı bir tonik sürerek pH dengesinin korunmasına yardımcı olun.
  • Nemlendirme. Son olarak, yüzünüze ve boynunuza besleyici bir krem ​​sürün. Yatmadan önce yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın. Kuru ciltler için alkolsüz hafif temizleyiciler kullanın. Akne eğilimli ciltler için benzoil peroksit içeren bir losyon kullanın. Evde cilt nemlendirici maske tarifi de hazırlayabilirsiniz.

Evde cilt bakım maskesi yap hem paran cebinde kalsın hem yüksek etki elde et!

Evde cilt bakım maskesi ile avuç dolusu para ödemeden mükemmel bir cilt bakımı sağlayabilirsiniz. Donuk, mat ve yaşlı bir görünüme sahipseniz bu maskeyi öneriyoruz.

Evde cilt bakım maskesi malzemeler

Evde cilt bakım maskesi nasıl yapılır?

Üç malzemeyi de bir kaseye koyun, karıştırın, on dakika bekletin. Daha sonra cildinize iyice yedirerek sürün. 20 dakika cildinizde bekledikten sonra suyla temizleyebilirsiniz.

Aloe Vera, A, C, E, B1, B2, B3, B6 ve B12 vitaminleri ile doludur , bu da parlaklığı artıran, cildi yatıştıran ve nemlendirici özelliklerinin hemen hemen rakipsiz olduğu anlamına gelir. Ölü cilt hücrelerini çözen eksfoliye edici enzimlerle dolu papaya ile birlikte kullanıldığında, yüz maskenizi (ve cildinizi) bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.

Kakao tozu cilde faydaları da harikalar yaratıyor. Temiz bir cilt üzerine katlandığında dolgun ve yastık gibi bir görünüm ve his için kan dolaşımını canlandırır ve hızlandırır.

Evde cilt bakımı aşamaları gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Evde cilt bakımı nasıl yapılır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!